Esnaf yeni yılda düşük faizli kredi istiyor Esnaf yeni yılda düşük faizli kredi istiyor

Milyonlarca emekli temmuz ayında alacağı zam miktarından memnun olmadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bakanlıklara talimat vererek, emekliler için yeni çalışmaların yapıldığını duyurmuştu. Az önce 17 milyon emekliye müjdeli haber Cumhurbaşkanı Yardımcısından geldi.
Aktarılan son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, emeklilerle ilgili dengeli bir çalışma yapıldığının müjdesini vererek, çalışmaların yıl sonunda sonuçlanabileceğini söyledi. Yılmaz konuya ilişkin, “Emeklilerimizle ilgili dengeleyici bir çalışmayı dikkate alabiliriz. Yıl sonuna kadar çalışmalarımızı sonuçlandırmayı öngörüyoruz” dedi.
OVP’Yİ DEĞERLENDİRDİ
Yılmaz, Ankara’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak Orta Vadeli Programı değerlendirdi. Kanuni ve idari olmak üzere iki paket çalışmayı düşünüyoruz. Eylem planının ilk paketini sonbaharda Meclis'e sunmayı planlıyoruz" diye konuştu.
Mali disiplinin en güçlü kazanım olduğunun altını çizen Yılmaz, Orta Vadeli Program'ın (OVP) mali disiplin anlayışıyla hazırlandığını kaydetti.
EMEKLİYE ZAM
Hem emekli hem de memur maaşlarına değinen Yılmaz, enflasyon farkının yansımasının memur emeklilerinin maaşlarında görebileceğini, diğer emeklilere ise dengeleyici bir çalışma yapıldığının müjdesini verdi.
(Haber Merkezi)