Yediemin otoparkındaki araçları çalmışlar Yediemin otoparkındaki araçları çalmışlar

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Niğde’nin de aralarında bulunduğu 81 ilde alkol ve uyuşturucu uyarıcı madde kullanımına bağlı meydana gelen trafik kazalarının en aza indirilmesi ve trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla 22-24 Aralık tarihleri Aralık tarihleri arasında özel denetim gerçekleştirdi.
EGM denetleme ile ilgili açıklamasında; ‘’22-24 Aralık tarihleri arasında ülke genelinde özel denetim gerçekleştirildi.33 bin 480 araç sürücü kontrol edildi. Bin 147 sürücünün alkol etkisinde araç kullandığı tespit edildi.52 sürücünün teknik cihazla ölçüm yapılmasını kabul etmediğinden sürücü belgesi geçici olarak geri alındı.6 sürücünün uyuşturucu ve uyarıcı madde etkisinde araç kullandığı tespit edilerek idari ve adli işlem başlatıldı.
Türk Polis Teşkilatı olarak sürücülere hem kendilerinin hem de diğer yol kullanıcılarının can güvenliklerini sağlamak için hız sınırları ile diğer trafik kurallarına uymalarını hatırlatır, denetimlerin devam edeceğini kamuoyuna saygıyla duyururuz’’ bilgisini paylaştı.
(EGM)

Editör: Niğde Haber