Mümin İnan’a saldıranlar ile Sinan Ateş’e suikast listesindekiler aynı kişiler! Mümin İnan’a saldıranlar ile Sinan Ateş’e suikast listesindekiler aynı kişiler!

Niğde Yıldıztepe Şehit Ahmet Saltık Anaokulu öğrencileri Niğde 112 Acil Çağrı Merkezini ziyaret etti.
Ziyarette Anaokulu miniklerine acil durumlarda tek numaranın 112 olduğu, hangi durumlarda 112’nin aranması gerektiği ve sistemin nasıl çalıştığı konusunda bilgilendirmeleri yapılırken, konferans salonunda 112 etkinliği de düzenlendi.
Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü’nü ziyaret eden öğrencilere, müdürlüğün çalışma sistemi ve çağrı merkezinin işlevi hakkında bilgiler verilerek, Acil Çağrı Merkezi hakkında da tanıtım sunumu yapıldı.  Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü personeli, acil durumlarda acil durumlarda 112’nin aranması gerektiği ve acil olmayan durumlar için 112’nin meşgul edilmemesi gerektiğine dikkat çekti. Miniklere burada edindikleri bilgileri aile ve yakın çevrelerindeki kişilerle de paylaşabilecekleri anlatıldı. Öğrenciler 112’ye gelen çağrıların karşılandığı ve yönlendirmelerin yapıldığı çağrı merkezini ziyaret ederek çalışma ortamını görme fırsatı bulurken, minik ziyaretçilere İçişleri Bakanlığı tarafından tasarlanan Acil Durum el Kılavuzu dağıtımı yapıldı.
(Dahi GEDİK)

Yıldıztepe’li Miniklerden 112 Ziyareti 1