Devlet Su İşleri (DSİ) bünyesinde bulunan ve ‘Yeşil Karıncalar’ adı verilen iş makineleri Niğde merkeze bağlı Hacıbeyli, Ulukışla ilçesinde çalışma yaptı.
Ulukışla ilçesine bağlı Alihoca, Maden, a Köşkönü ve Koçak Köylerinde çalışma yapan Yeşil Karıncalar dere tanzimi ve temizliği çalışmaları tamamlandı.
DSİ Konya 4. Bölge Müdürlüğünün resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “ Bölge Müdürlüğümüz sınırları dâhilinde Niğde ilinde toplu ve münferit makineli çalışmalar kapsamında; Niğde Merkez Hacıbeyli, Ulukışla Alihoca, Ulukışla Maden, Ulukışla Köşkönü, Ulukışla Koçak Köylerinde toplamda 33 km’lik, dere rusübat temizleme, seddeleme ve ıslah çalışmaları tamamlanmıştır. Ayrıca Ulukışla Çiftehan Çakıt Çayı ve Çamardı Eynelli Köyünde dere rusübat temizleme, seddeleme ve ıslah çalışmaları devam etmektedir” İfadelerine yer verildi.
DSİ Genel Müdürlüğü, bahar ve yaz aylarında etkili olan yağışlar sonrası kent genelinde 33 km’lik, dere rusübat temizleme, seddeleme ve ıslah çalışmaları tamamlandı. Bu kapsamda DSİ geliştirdiği ıslah projeleriyle, hem taşkın risklerini azaltıyor, hem de bölge halkının can ve mal güvenliğini sağlıyor. Devlet Su İşleri (DSİ) bünyesinde bulunan ve ‘Yeşil Karıncalar’ adı verilen iş makinalı çalışmalarla riskli derelerdeki taşkın risklerini azaltılıyor. Olası afetlerde tedbir almak maksadıyla, şuan Ulukışla Çiftehan Çakıt Çayı ve Çamardı Eynelli Köyünde dere rusübat temizleme, seddeleme ve ıslah çalışmaları devam etmektedir.
(Dahi GEDİK)
Yeşil Karıncalar 2