31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler öncesinde muhtar adayları belli olmaya başladı. Niğde’ye bağlı Gümüşler beldesi Yeni Gümüş Mahallesi için mahallenin sevilen yüzü mahalle esnafı Abdurrahman Yılmaz’ın adaylığını açıklaması mahallede memnuniyetle karşılandı. Yeni Gümüş mahallesinde ikamet eden Abdurrahman Yılmaz vizyonu ve hedefleri ile dikkat çekerken, muhtar seçilmesi halinde yapacaklarını gazetemiz Niğde Habere anlattı.
ABDURRAHMAN YILMAZ KİMDİR?
Gümüşler beldesi nüfusuna kayıtlı Abdurrahman Yılmaz 1993 yılında Niğde’de dünyaya geldi. İlkokulu Niğde’de tamamlayan Yılmaz, Endüstri Meslek Lisesini bitirdikten sonra Bor Meslek yüksekokulu Raylı Sistemler Makinistlik Bölümünden mezun oldu. Gümüşler beldesi Yeni Gümüş mahallesinde gıda ve şarküteri üzerine esnaflık yapmakta olan Yılmaz, evli ve iki çocuk babasıdır.  Abdurrahman Yılmaz gazetemize yaptığı açıklamada mahallemiz Gümüşler beldesinin en güzide mahallelerinden bir tanesi. Esasen hizmetin en güzelini hak ediyor diye düşünüyoruz. Mahalle sakinlerimizin yerel seçimlerde aday olmam konusunda ısrarcı olmaları nedeniyle mahalleme hizmet etmek adına adaylığımı açıklamış bulunuyorum. Ben bu işlerin bir ekip işi olduğuna inandığım için yapacağımız tüm çalışmaların ekip ruhu ile yapılmasına özen göstereceğim dedi.
Abdurrahman Yılmaz muhtar seçilmesi halinde yapacağı işleri şu şekilde sıraladı
1) Öncelikli olarak yeni ve düzenli bir muhtar evi inşa edeceğiz.
2) Gelen tebligatların mahalle sakinlerine ulaşmasını sağlamak adına mağduriyet yaşanmasını önleyeceğiz.
3) Sosyal yardımlaşmanın göndermiş olduğu kömür ve benzeri malzemeleri vaktinde ihtiyaç sahiplerin ulaştıracağız. 
4) İhtiyaç sahibi ailelerin ihtiyaçlarını karşılayacağız. Özellikle camilerin temizliğine önem verip, parkların temizliğine yardımcı olacağız.
5) Mahallemizde bulunan eski okulun çevre düzenlemesi için belediye ile ortak çalışmalar yapacağız. 
6) Mezarlıkların temizlenmesine yardımcı olacağız. Hayvancılık ile uğraşan çiftçilerimizin hayvanlarının aşılanmasını zamanında ve eksiksiz olarak sağlayacağız. 
7) Mahallemizde bulunan muhtar evine ve kahvehanelere ilan panosu yerleştirip vatandaşı her türlü gelişmelerden zamanında bilgilendirip haberdar olmalarını sağlayacağız diyen Abdurrahman Yılmaz ben mahalleme hizmet ederek sevgili mahalle sakinlerimin gönüllerine girmek istiyorum. Hakkımızda hayırlısı olan her ne ise Allah’tan onu diliyorum dedi.
(Dahi GEDİK)
Şampiyonlar Vali Çelik’i ziyaret etti Şampiyonlar Vali Çelik’i ziyaret etti