Kamu-Sen Niğde temsilciliğinde bayrak değişimi Kamu-Sen Niğde temsilciliğinde bayrak değişimi

Niğde Valiliği ve Niğde Cumhuriyet Başsavcılığı arasında hükümlülerin kamu hizmetinde çalıştırılmasına yönelik iş birliği protokolü imzalandı.
Protokolle Denetimli Serbestlik yükümlülüğü altında bulunan hükümlü ve yükümlüler, kamu kurum ve kuruluşlarında temizlik, genel idare hizmetleri, bakım, onarım ve çevre düzenlemesi işlerinde çalıştırılabilecek.
Valilik makamında gerçekleştirilen imza törenine, Niğde Valisi Cahit Çelik, Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Mustafa Süren ve Denetimli Serbestlik Müdürü Haydar Demir katıldı.  Vali Cahit Çelik imza töreninde yaptığı konuşmada, bu protokolle kamuya yararlı bir işte çalıştırılması kararı verilen hükümlülerin çalışma sürelerinin yerine getirilmesini sağlamayı ve yeniden suç işlemelerini engelleyici etkenleri güçlendirmeyi hedeflendiğini belirterek, hükümlülerin sosyalleşmelerini teşvik etmek, toplumu suça karşı korumak, üretken, verimli, kanunlara ve toplumsal kurallara saygılı, sorumluluk sahibi bir yaşam biçimine uyumlarını kolaylaştırmanın amaçlandığını ifade etti.
Haber: Dahi GEDİK – Foto: Niğde Valiliği)