İl Genel Meclisi Başkanı seçildi İl Genel Meclisi Başkanı seçildi

Niğde Valisi Cahit Çelik’in eşi Nermin Çelik, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Aile Destek Merkezinde açılan kursları başarıyla tamamlayan kursiyerlere katılım belgelerini ve sertifikalarını verdi.
Nermin Çelik katılım belgelerinin takdimi esnasında yaptığı açıklamasında, Aile Destek Merkezleri’nin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu kapsamında, kadınlarımızın Devlet ve Millet kaynaşmasını sağlamak amaçlı psiko sosyal, sosyo kültürel, mesleki ve kişisel yönden gelişimleri ile toplumsal entegrasyonlarını sağlamaya yönelik faaliyet gösteren merkezler olduğunu dile getirdi.3 Nisan 2023 tarihi itibariyle Niğde’de Aile Destek Merkezi’nin faaliyetlerine başladığını hatırlatan Nermin ÇELİK Hanımefendi, merkezde el sanatları, okuma yazma, Kur-anı Kerim, çocuk gelişimi, zekâ oyunları gibi kursların verildiğini dile getirdi. Aile Destek Merkezi kurslarından 20-60 yaş arası olmak kaydıyla. SYDV’ den yardım alan kadınların faydalandığını ifade eden Hanımefendi ÇELİK, ayrıca kursiyerlerin 2-6 yaş aralığındaki çocukları için de kreş/oyun odası hizmetinin verildiğine dikkat çekti.
Kurs çerçevesinde kursiyerlere koruyucu-önleyici eğitimler, seminerler ve sosyal etkinlikler düzenlendiğini de belirten Nermin ÇELİK Hanımefendi, dönem sonunda ise kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlerin hem sertifika hem de katılım belgesi almaya hak kazandığını vurgulayarak;
“Bugün burada üçüncü dönem kursunu başarıyla tamamlayan kadınlarımızın katılım belgelerini ve sertifikalarını vereceğiz. Kurslarımıza katılmak için herhangi bir ücret talep edilmediği gibi kurslara düzenli katılan ve başarılı olan kursiyerlerimize Devletimiz ayrıca 1.800 TL teşvik ödemesi yapmaktadır. Açılan kurslar, düzenlenen konferans ve seminerler, müzik dinletisi, film gösterimi ve piknik gibi sosyal etkinlikler ile de kursiyerlerimizin özgüvenlerinin artması, mesleki beceriler kazanması, aile içi iletişiminin güçlenmesi, ekonomik alanda kendi ayaklarının üstünde durabilmesi, bilinçli ve çocuklarına faydalı ebeveynler olabilmeleri hedeflenmektedir’’ dedi. Nermin Çelik daha sonra başarılı kursiyerlere katılım belgesi ve sertifikalarını takdim etti.
(Dahi GEDİK)