Niğde Valisi Cahit Çelik, Bor İlçesi Karma Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyette bulunan bir geri dönüşüm fabrikasında sabaha karşı meydana gelen yangını olay yerinde takip ederek, bölgede incelemelerde bulundu.
Niğde Valisi Cahit Çelik, BOR OSB2de çıkan yangında söndürme çalışmalarını yerinde takip ederek incelemelerde bulundu. Fabrika sahipleri ile bir süre görüşen Vali Çelik, geçmiş olsun dileklerini iletti.


Yaşanan üzücü hadise ile ilgili Vali Çelik yaptığı açıklamada; ‘’Olay sabaha karşı 04:02’de Bor Organize Sanayi Bölgemizde bir geri dönüşüm fabrikamızda meydana geldi. Olay meydana gelir gelmez alınan ihbarları değerlendiren ekiplerimiz ivedi bir şekilde olay yerine intikal ederek, yangına müdahale etti. Yangın fazla büyümeden ve çevreye yayılmadan kontrol altına alındı. Olayda herhangi bir can kaybı ya da yaralanma olmaması bizim için sevindiricidir’’ dedi.
Yangına, Niğde Belediyesi, Bor Belediyesi, Orman İşletme Müdürlüğü, Bor Organize Sanayi Bölgesi, İl Özel İdaresi, AFAD, Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı, Sağlık Müdürlüğü ve çevre belediyelerinden ekipler katıldı. 15 itfaiye aracı, 4 arazöz, 1 dozer, 3 ekskavatör, 1 TOMA, 2 sağlık ekibi, 4 hizmet aracı olmak üzere 30 araç ve iş makinesi 59 personel ile müdahale edilen olayla ilgili araştırma ve soruşturma devam ediyor.
(Dahi GEDİK)