İlçe, belde, köy ve mahalle ziyaretleri kapsamında Nar, Gösterli ve Kayırlı köylerine giden Niğde Valisi Cahit Çelik, köy sakinleri ile bir araya gerek sorun, görüş ve talepleri dinledi. Yapılan ve yapılması planlanan yatırımları yerinde inceledi.
Ziyaretlerinin ilkini Nar Köyüne gerçekleştirerek burada vatandaşlarla bir araya gelen Vali Çelik, Köydeki kültür varlıklarını ve özel idaremiz tarafından yapılan yatırımları inceledi.
Nar Köyü ziyaretinin ardından Gösterli Köyüne giden Niğde Valisi Cahit Çelik, köy okulunu ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti, okulun fiziki durumu ve öğrencilerin eğitim durumları hakkında okul yönetiminden bilgi aldı.
Okul ziyareti sonrası Gösterli Köyü sakinleri ile bir araya gelen Vali Çelik, daha sonra Kayırlı Köyüne giderek Şehit Piyade Onbaşı Ertuğrul Üstün ’ün baba ocağını ziyaret etti.
Şehit Üstün’ün baba ocağı ziyaretinin ardından Kayırlı İlköğretim Okulunu ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelen Niğde Valisi Cahit Çelik, burada da köy sakinleri tarafından iletilen sorun, görüş ve talepleri dinledi.
Köy ziyaretlerinde eğitim, sağlık, tarım, su ve elektrik gibi konuların görüşüldüğü toplantılar gerçekleştiren Vali Çelik konuşmasında; “Valiliğimiz başta olmak üzere devletimizin tüm kurumlarının kapıları vatandaşlarımıza sonuna kadar açıktır. Bizlerde herhangi bir talep ya da sorun için merkeze gelemeyen vatandaşlarımızı dinlemek ve çözüm üretmek üzere köylerimizi ziyaret ediyor, sorunları yerince inceliyoruz. Bu ziyaretlerimizin amacı vatandaşlarımızın dertlerini yerinde dinlemek onlarla hasbihal etmektir. Bu sayede İhtiyaçları, sorunları birebir paylaşma imkânı oluyor. Zaten gerek İl Özel İdaremiz gerekse de Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği aracılığıyla bugüne kadar köylerimize yönelik çok önemli hizmetlerin yapıldığını görüyoruz. İnşallah bundan sonrada yapılmaya devam edecek” ifadelerine yer verdi.
Toplantılar sonrası vatandaşlarımızın ilettikleri talep, sorun ve görüşleri tek tek dinleyen Niğde Valisi Cahit Çelik, sorunların ivedilikle çözümü konusunda ilgili kurum müdürlerine talimat verdi.
(Dahi GEDİK)

Üniversitede Uygulamalı Ana Arı Yetiştiriciliği eğitimi Üniversitede Uygulamalı Ana Arı Yetiştiriciliği eğitimi

Vali Çelik Köy Ziyaretleri 3