Niğde Valisi Cahit Çelik 11 Kasım Milli Ağaçlandırma günü sebebiyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Vali Çelik mesajında; ‘’Ülkemizin bitki varlığı dengesine dikkat çekerek farkındalık oluşturmak, orman ve ağaç sevgisini gelecek nesillerimize anlatmak ve aktarmak amacıyla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ve himayelerinde 11 Kasım tarihi ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ olarak ilan edilmiştir dedi.
Sanayileşmenin ve teknolojinin hızla geliştiği, doğanın bilinçsizce kullanıldığı günümüzde; ormanın, havanın, suyun, toprağın ve bunların oluşturduğu doğal floranın korunmasının önemi her geçen gün daha da artmaktadır.
Bu bağlamda; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından “Geleceğe Nefes” sloganıyla yola çıkılarak başlatılan seferberlikle ülkemizin orman sahasını ve ağaç servetini çoğaltmak, erozyon kontrolünü teşvik ederek toprak, su ve bitki arasında bozulan dengeyi yeniden oluşturmak, biyolojik çeşitliliği geliştirmek ve çevre değerlerini korumak hepimizin ortak görev ve sorumluluğudur.
Bu yıl “Geleceğe Nefes Cumhuriyete Nefes” diyoruz. Cumhuriyetimizin ikinci asrı olan Türkiye Yüzyılında 100. yıl anısına dikeceğimiz fidanlarla 100. Yıl Ormanı oluşturacağız.  Bu yıl toprakla buluşturacağımız her bir fidan, bizlerin Cumhuriyete ve değerlerine olan bağlılığımızın birer göstergesi niteliğindedir. Her bir fidan ‘Yeşil Vatan’a olan inancımızı temsil etmektedir. Hiç kuşkusuz ki; Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ormansız vatan, yurt değildir.” sözünden ilham alarak gelecek kuşaklara sağlıklı, temiz bir çevre ve yaşanabilir bir dünya bırakmak için hep birlikte 7'den 77'ye tüm vatandaşlarımızın ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ne gönüllü olarak her türlü desteği vereceğine inancımız tamdır. Bu anlamlı günde ilimizde yapılan ağaçlandırma çalışmalarına katkıda bulunan ve emeği geçen tüm Niğdeli hemşerilerim başta olmak üzere, kamu kurumlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum diyerek sözlerine yer verdi.
(Dahi GEDİK)

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atama kararları Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atama kararları Resmi Gazete’de