Mehmet Tayfur’dan dünya derecesi Mehmet Tayfur’dan dünya derecesi

Niğde Belediyespor Kulübü'nün gururu U18 futbol takımı büyük bir başarıya imza attı. 2023-2024 sezonunda Niğde’yi Bal Ligi'nde başarıyla temsil eden takım, adını Türkiye Şampiyonasına yazdırdı.
Sezon boyunca gösterdikleri performansla Niğde için umut vadeden takım, Adana'da düzenlenen 1’nci Kademe Müsabakalarında rakiplerini geride bırakarak Türkiye Şampiyonası için bileti kaptı.
Kayseri'de gerçekleştirilen Türkiye Yarı finallerine katılan U18 takımı, gruplarında birinci olarak adını finale yazdırdı. Ve sonunda geçtiğimiz gün oynanan final maçında rakibini 4-3 yenerek Türkiye Finallerine katılma hakkını elde etti.
Niğde'nin tarihinde bir ilki yaşayan gençler, büyük bir özveri ve azimle mücadele ederek Türkiye'nin en iyi takımları arasına adlarını yazdırdılar. Futbolseverlerin heyecanla beklediği final müsabakasının statüsü ve takımları ilerleyen günlerde açıklanacak. Ancak şimdiden Niğde halkı, genç yeteneklere destek olmak ve başarılarını kutlamak için kenetlenmiş durumda.
Konuyla ilgili açıklama yapan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; ‘’ Niğde Belediyespor Kulübü U18 futbol takımını tebrik ediyor, Türkiye Finallerinde gösterecekleri performansta başarılar diliyorum. Bu başarı, Niğde'nin spor tarihine altın harflerle yazılacaktır.’’ dedi.
(Dahi GEDİK)