Manas: Metal yaka kavramı hayatımıza girecek Manas: Metal yaka kavramı hayatımıza girecek

Türkiye Teknoloji Vakfı Niğde İl Sorumlusu Büşra Nur Yıldırım; TEKNOFEST 2024 teknoloji yarışmalarına başvuruların başladığını duyurdu.
'TEKNOFEST ile Gelecek Sensin' mottosuyla prestijli yarışmalarda yüksek performans sergileyecek teknoloji tutkunlarına 25 milyon TL ödül ve 50 milyon TL’nin üzerinde malzeme desteği sağlanacak. Yeni adresi Adana olan TEKNOFEST heyecanının 75 Milyon TL ödül ve malzeme desteği sağlayacağını söyleyen Türkiye Teknoloji Vakfı Niğde İl Sorumlusu Büşra Nur Yıldırım, yarışmalara başvuruların 20 Şubat 2024 tarihine kadar yapılabileceğini belirtti. Yıldırım yaptığı açıklamada; ‘’Her yıl bir önceki yıla göre daha fazla yarışma kategorisinin açıldığı ve Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmaları olan TEKNOFEST teknoloji yarışmaları bu yıl 46 ana kategori, 117 alt kategoride düzenlenecek. TEKNOFEST 2024 teknoloji yarışmalarına başvurular 20 Şubat 2024 tarihine kadar yapılabilecek. Millî teknoloji üretme ve geliştirme konusunda gençlerin ilgisinin artırılması hedeflenerek bu alanlarda çalışan binlerce gencin projesine destek olmak için hız kesmeden devam eden TEKNOFEST’e 2018 yılından bu yana 2 milyonun üzerinde başvuru yapıldı. TEKNOFEST 2024 için yine ilkokul seviyesinden ortaokul, lise, üniversite, lisansüstü ve mezun seviyesine kadar nitelikli binlerce gencimiz hayallerini gerçekleştirmek için birbirinden farklı kategorilerde düzenlenen teknoloji yarışmalarına başvuruda bulunabilecek.

AW113856_02

TEKNOFEST 2024’TE SEN DE YERİNİ AL
TEKNOFEST 2024’te roket, model uydu, sağlıkta yapay zekâ, biyoteknoloji, sanayide dijital teknolojiler, uçan araba simülasyon, eğitim teknolojileri, robotaksi binek otonom araç, tarım teknolojileri, savaşan İHA, çip tasarım yarışması gibi gençlerin ilgiyle takip ettiği 46 farklı teknoloji yarışması düzenlenecek. 2023 teknoloji yarışmalarından farklı olarak TEKNOFEST 2024 çerçevesinde kablosuz haberleşme, Blokzincir, hava savunma sistemleri, finansal teknolojiler, insansız deniz aracı, akıllı Wi-Fi kapsama ve TEKNOFEST Robolig Yarışmaları ise ilk defa başvuruya açılacak.
Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ana yürütücülüğünde, Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu, medya kuruluşları ve üniversitelerin destekleriyle düzenlenen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali 2024’te Adana’da gerçekleşecek. Festival coşkusunu Türkiye’nin dört bir yanına taşıyan, ayakları yere basmayan tek festival TEKNOFEST’te yarışmalara katılmak için başvurular www.teknofest.org web sitesi üzerinden yapılacak.
(İHA)

Editör: Niğde Haber