Zehir taciri 14 kişi tutuklandı Zehir taciri 14 kişi tutuklandı

Aksaray’da bir bahçenin korkuluk demirlerini çalarken ev sahibi tarafından fark edilen ve kaçarken polis ekiplerince yakalanan şüpheli ile mağdur taraf arasında "Ben erkek miyim" tartışması yaşandı. Kameralara yansıyan tartışmanın büyümesi, polis memurlarının müdahalesiyle engellendi.
AW116951_01
Hacılar Harmanı Mahallesi 5757 Sokak'ta bulunan müstakil evin bahçesinde yaşanan ilginç olayda iddiaya göre bahçenin demir korkuluklarını çalan at arabalı 2 şahsı fark eden ev sahibi 65 yaşındaki Muzaffer Ç. emen bahçeye çıkarak şüphelilere müdahale etti.

AW116951_03
Ev sahibini gören şüpheliler at arabasına binip kaçmaya başladı.
AW116951_04
Bu sırada ev sahibi ise evinin önünde bulunan traktörle şüphelilerin peşine düştü.
AW116951_05
Traktörle bir süre şahısları kovalayan ev sahibi, şüphelilerin izini kaybettirmesi üzerine durumu hemen 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edilirken, şüpheliler kısa süre içinde Hürriyet Mahallesi 4782 Sokak'ta yakalandı. Polis ekipleri 2 şüpheliyi bekleterek, ev sahibini olay yerine çağırdı. Şahısların yakalandığı yere gelen ev sahibi Muzaffer Ç. ve eşi Şerife Ç. (63) iki şüpheliyi de at arabası ve kıyafetlerinden teşhis ederek onayladı.
AW116951_06
ŞÜPHELİ İLE MAĞDUR ARASINDA "BEN ERKEK MİYİM" TARTIŞMASI
Mağdur taraftan Şerife Ç.'nin, kadın olan şüpheliyi kafası ve yüzünün kapalı olması nedeniyle erkek olarak göstermesi ise olay yerinde tartışma konusu oldu. Şüphelinin giyim kuşamından cinsiyetini bilemeyen Şerife Ç., polis memurlarına "erkekti" diye tarif ederken, kıyafetlerinden teşhis ettiği şüphelinin kadın olduğunu öğrenince ortalık karıştı. Polis memurlarının önünde yaşlı kadın ile şüpheli arasında "Ben erkek miyim" tartışması yaşandı. Şüpheli kadın, mağdur olan ev sahibi kadına "Ben erkek miyim" diyerek uzun süre tartışmaya girdi. Ev sahibi karı kocanın şikayetçi olması üzerine şüpheliler Z.K. (27) ile erkek kardeşi S.K. (26) gözaltına alındı. At arabasına da el konulurken, şüpheliler ifadeleri alınmak üzere polis merkezi amirliğine götürüldü. Olayla ilgili Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.
(İHA)