Başkan Yıldırım: Gençlerin zanaata dayalı mesleklere ilgisi azaldı Başkan Yıldırım: Gençlerin zanaata dayalı mesleklere ilgisi azaldı

Niğde Selçuk İlkokulu 3’ncü sınıfı öğrencileri, okul idarecileri ve öğretmenleri Niğde Patates Araştırma Enstitüsü’nü Selçuk ziyaret etti.
Niğde Selçuk İlkokulu Öğrencileri Enstitüyü ziyaret etti 2
Patates Araştırma Enstitüsü ziyaretle ilgili; ‘’Niğde Selçuk İlkokulu 3. sınıfı öğrencileri, okul müdürü Sayın Bayram Polat, Müdür Yardımcısı, Çınar Altınkeser, sınıf öğretmenleri Canan Demiray, Mehtap Balaban, Seher Musalli, Bahtiyar Sarı, Türkan Tokay, Nihat Gök, Osman Yaraneri ve Sibel Kulak refakatinde enstitümüze ziyarete geldi. Değerli öğrencilerimize ‘Yerli Malı Haftası;’ kapsamında patatesin Türkiye ve dünyadaki önemi, insan beslenmesindeki yeri ve neden yerli ve milli patates çeşitleri geliştirdiğimizle ilgili bilgilendirme yaptıktan sonra patates dikimi, patatesin büyüme şekli ve patates hasadı videoları izletilerek karşılıklı soru-cevap şeklinde öğrencilerimizle sohbet ettik. Daha sonra misafirlerimize laboratuvar ve seramızı gezdirdik. Değerli öğrencilerimiz hem öğrendiler hem eğlendiler. Niğde Selçuk İlkokulu Öğrencilerine ve Öğretmenlerine ziyaretleri için çok teşekkür ediyoruz’’ açıklamasında bulundu.
(Dahi GEDİK)
Niğde Selçuk İlkokulu Öğrencileri Enstitüyü ziyaret etti 7
Niğde Selçuk İlkokulu Öğrencileri Enstitüyü ziyaret etti 6