Valilik personeline hizmet içi eğitim Valilik personeline hizmet içi eğitim

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ) Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezinde Bor Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümü tarafından “Sayıların Evrensel Tarihi Konferansı" düzenlendi.
Konferansta Prof. Dr. Yılmaz Şimşek “Sayıların Evrensel Tarihi” konulu sunumunu yaparken sayıların tarihini, kültürel gelişimini ve toplumlar üzerindeki etkilerini anlattı. Sayıların başta matematik olmak üzere fizik, kimya, biyoloji ve mühendislik gibi bilim dallarındaki önemini ve gelişimini anlatan ve bunların bazı uygulamalarını hakkında bilgiler veren Şimşek, konuşmasının sonunda “Beni bu etkinliğe davet etmenizden onur duydum. Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederim’’ dedi.
Bor Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Prof. Dr. Hakan Demir, Prof. Dr. Yılmaz Şimşek'e teşekkür belgesini takdim ederken; ‘’Konferansta emeği geçen hocalarıma, konferansa katılan akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimize ve Prof. Dr. Yılmaz  Şimşek'e teşekkürlerimi sunarım’’ dedi.
Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü Öğr. Üyesi Prof. Dr. Yılmaz Şimşek'in konuşmacı olarak katıldığı konferansa ayrıca NÖHÜ akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı. Konferans belge takdimi ve hatıra fotoğraf çekimi ile son buldu.
(Dahi GEDİK)