Yurt dışından getirilen ikinci telefona yasak geldi Yurt dışından getirilen ikinci telefona yasak geldi

Niğde Valiliği’nde sektör temsilcileri ve paydaşların da katıldığı Sanayi ve Teknoloji İş Birliği Toplantısı gerçekleştirildi.
Niğde Valiliği Hüdavend Hatun Toplantı Salonunda Niğde Valisi Cahit Çelik başkanlığında geçtiğimiz gün yapıldı. Önceki dönem toplantısında alınan kararların değerlendirilmesi ile başlayan toplantıda ilimizde faaliyet gösteren kalsit firmalarının sorunları, çözüm önerilerinin görüşülmesi ve kalsit madenciliğinin geliştirilmesi için yapılacak çalışmaların belirlenmesi ile devam edildi.
Toplantıda konuşan Niğde Valisi Cahit Çelik, Niğde’nin zengin ve kaliteli kalsit maden zenginliğine vurgu yaptığı konuşmasında şunları söyledi; “İlimiz için son derece önemli bir maden olan kalsit madenciliğini geliştirmek için bir aradayız. Sektörün tüm paydaşları ile birlikte kalsit madenciliğinin üretimden pazarlamaya kadar her yönüyle ele alacağız. Zengin ve bir o kadar kaliteli kalsit madenciliğini ilimizde nasıl daha da ileriye taşırız bunu tartışacağız. Sektörün tüm paydaşlarıyla birlikte istişare edeceğiz ve ilimizde önemli yer tutan bu sektörü daha da canlandıracağız” dedi. Toplantı karşılıklı görüş alışverişi ile sona erdi.
(Dahi GEDİK)