Niğdeli iş insanı merhum Ayhan Şahenk´in kurduğu Ayhan Şahenk Vakfı 26 yıldır devam eden sosyal yardım uygulamaları kapsamında bu yıl da Niğde’de 1000 ilkokul ve ortaokul öğrencisini sevindirdi.
Doğuş Gurubu’nun kurucusu merhum Ayhan Şahenk tarafından kurulan; eğitim, kültür, sanat, sağlık, çevre, spor ve sosyal yardım alanlarında topluma hizmet etmek amacıyla çok sayıda projeyi hayata geçiren Ayhan Şahenk Vakfı, Cumhuriyetin 100. Yılında Niğde’de 1000 ilköğretim öğrencisine giyim yardımı yapacak.
Ayhan Şahenk Vakfı tarafından öğrencilere yapılacak giyim yardımı dağıtım programı kapsamında Ulukışla İlçesi ve Niğde Merkez’de öğrencilere Cumhuriyet armağanları teslim edildi. Niğde Atatürk Ortaokulunda geçtiğimiz gün gerçekleştirilen programda konuşan Ayhan Şahenk Vakfı Genel Müdürü Zafer Nuri Eraslan, Ayhan Şahenk’in Niğde’yi seven bir Niğdeli iş adamı olduğunu ve Türkiye’ye ve Niğde’ye çok önemli katkıları bulunduğunu söyledi.
CUMHURİYET BAYRAMI ÖNCESİ SİZLERE ULAŞTIRMAYA ÇALIŞIYORUZ
Eraslan “Biz bu armağanları her yıl Cumhuriyet Bayramı öncesi sizlere ulaştırmaya çalışıyoruz. Bugüne kadar herhangi bir aksaklık olmadan bunu yerine getirdik. Bize bu yardımları ulaştırmamızda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi bu yıl Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı. Bizler bu armağanları sizlere hep Cumhuriyet Bayramı’nda ulaştırmaya çalıştık. Bu yılda Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına denk geldi. Biliyorsunuz Cumhuriyet büyük kanlar, büyük bedeller ödenerek, Atatürk’ün önderliğinde büyük bedeller ödenerek elde edildi. Cumhuriyetimizin kurulmasında Atatürk ve onun silah arkadaşlarına hepimiz çok şey borçluyuz. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün silah arkadaşlarını ve vatanımız uğruna canlarını veren aziz şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz. Bu yüzden bu armağanların bu yıl ki anlamı bizim için çok farklı. Bunları güle güle kullanmanızı diliyoruz” dedi.
Konuşmalardan sonra öğrenciler tek tek çağırılarak isimlerine özel hazırlanan çantaları teslim edildi.
NİĞDE’DE 1000 ÖĞRENCİYE ULAŞTIRILACAK
Ayhan Şahenk Vakfı tarafından geleneksel hale getirilen, yardım çantaları yıl 29 Ekim öncesi, Cumhuriyet Bayramı armağanı olarak, şehrimizde 1000 öğrenciye ulaştırılıyor. Bunların 100 tanesi Altunhisar, 100 tanesi Çamardı, 100 tanesi Çiftlik, 100 tanesi Ulukışla, 120 tanesi Bor ve 480 tanesi Merkez İlçe olmak üzere, içerisinde kıyafet bulunan çantalar öğrencilere hediye edilecek.
VAKIF YARDIM DAĞITIM PROGRAMI
Ayhan Şahenk Vakfı tarafından öğrencilere yapılacak giyim yardımının dağıtım programı şu şekilde;
25 Ekim 2023 Çarşamba Çiftlik İlçesi Saat: 10:00 Çiftlik Mustafa Kemal Ortaokulu Toplantı Salonu,
25 Ekim 2023 Çarşamba Altunhisar İlçesi Saat: 13:00 Altunhisar 75. Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans Salonu,
26 Ekim 2023 Perşembe Çamardı İlçesi Saat: 10:00 Çamardı Yatılı Bölge İlköğretim Okulu (YİBO)
(İbrahim UGUN)