Niğde İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplandı Niğde İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplandı

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, TRT Çukurova Radyosu'nda “Hayatın İçinden” programının konuğu oldu.
Programın canlı yayınına katılan Rektör Uslu, NÖHÜ’nün birinci olduğu Üniversiteler Arası Enerji Verimliliği Yarışmasında (ÜNVER) Üniversiteye birincilik getiren projeler ve konu hakkında duygu ve düşüncelerine yönelik sorulara açıklık getirdi.
REKTÖR USLU ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinin köklü ve yenilikçi bir yükseköğretim kurumu olduğunu belirten Rektör Uslu, konuşmasında şunları söyledi:“30 yılı aşkın geçmişi bulunan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi bölgesel kalkınmaya katkı sunan, ülkemizin yenilikçi ve köklü yükseköğretim kurumlarından biri. Biz Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi olarak başta ülkemiz ve bölgemiz olmak üzere içinde bulunduğumuz toplumumuzun geleceğine bilim temelinde ışık tutmayı hedefliyoruz. Çalışmalarımızı bu anlayışla ve kararlılıkla sürdürüyoruz. Şu anda Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından “Hidrojen ve Yakıt Pilleri Alanında Uzmanlaşan Üniversite” ünvanını alan tek devlet Üniversitesi olduk. Bu başarıyla yetinmeyerek doğa dostu Üniversite olarak hem milli kaynaklara sahip çıkarak hem de doğayı koruyarak aldığımız tedbirler doğrultusunda ÜNVER’de (Üniversiteler Arası Enerji Verimliliği Yarışması) birincilik elde ettik. Bu süreçte Üniversitemiz kaynaklarımızın boşa harcanmaması hususuna katkıda bulunmuş ve 200 tep üzerinde tasarruf etmiştir’’ dedi.
Rektör Uslu ayrıca Üniversitemizde yürütülen sürdürülebilirlik ve yenilenebilir enerji çalışmalarına ek olarak "Alternatif Enerji Kaynakları" bölümünün de açılacağını belirtti.
Rektör Uslu son olarak "Ben buradan sizin programınız vesilesiyle bu başarımızda emeği geçen tüm personelimizi kutluyorum. İnşallah Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında nice başarılar elde edecek ve kahraman şehidimizin adını taşıyan Üniversitemizi ülkemizin ulusal politikalarına ve vizyonuna çok daha fazla katkı sunan bir yükseköğretim kurumu yapacağız’’’ sözleriyle konuşmasını tamamladı.
(Dahi GEDİK)

Editör: Niğde Haber