Niğde Emniyet Müdürlüğü ekipleri ilkokul, ortaokul, lise ve dengi okulları olmak üzere okullar bölgesi ile park ve bahçelerde motorize ekip ve devriye görevi yaparak güvenliği sağlıyor.
Niğde İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, orta, lise ve dengi okulların çevresinde görev alarak güvenliği sağlıyor. Ders saatlerinde okulların etrafında ve parklarda yaya olarak devriye atan ekipler bölgede bulunan tüm şahısları kontrolden geçiriyor. Eğitim alanlarında geniş güvenlik önlemleri alan polisler, şüpheli gördükleri şahısların üst aramasını yaparak, yine şüpheli gördüğü araçları tek tek denetimden geçiriyor. Okul önlerinde meydana gelen öğrenci kavgalarının önlenmesi, okul önlerine dışarıdan gelen şahısların müdahalesinin önlenmesi ve olabilecek olayların bastırılması için amacıyla tedbir alan ekipler, eğitim öğretim gören öğrencilerin huzur ve güven içerisinde eğitim almalarını sağlıyor.
(Dahi GEDİK)

Bakan Göktaş'tan, Niğdeli şehidin baba ocağı için tadilat talimatı Bakan Göktaş'tan, Niğdeli şehidin baba ocağı için tadilat talimatı