Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim müjdesi olmasına rağmen kaldırılmayan mülakatlar için Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Biz mülakatın etkisini yüzde 50’ye düşürüyoruz ama ilginç bir şekilde mülakata karşı çıkanlar var" dedi.
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atamalarında mülakatın kaldırılması ve Öğretmenlik Meslek Kanunu'na ilişkin açıklamalarda bulundu.
Bakan Tekin; ''Şu anda mevcut duruma göre, öğretmen atamalarında mülakat yüzde 100 etkili. Biz mülakatın etkisini yüzde 50’ye düşürüyoruz ama ilginç bir şekilde mülakata karşı çıkanlar bu düzenlemeyi iptale taşıyorlar. Burada bir çelişki var” dedi. Bakan Tekin ayrıca mülakatın tamamen kaldırılmasının ise gündemde olmadığını söyledi.
ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU
Öğretmenlik Meslek Kanunu hakkında da konuşan Bakan Tekin, “Kanunla ilgili süreç bürokratik anlamda tamamlandı. TBMM’deki Milli Eğitim Komisyonu’nun gündemine gelecek. Oradaki tartışmalardan sonra da Genel Kurul’a gelir” dedi.
Eğitimde şiddet konusunun yalnızca yasal düzenlemeyle çözülemeyeceğine dikkat çeken Tekin, toplumda farkındalık oluşması gerektiğini vurguladı.
(Haber Merkezi)

Diyanet'in Dini Yayınlar sermayesi 200 milyon TL'ye çıkarıldı Diyanet'in Dini Yayınlar sermayesi 200 milyon TL'ye çıkarıldı