Sağlık hizmetlerinin önemli bir paydaşı olan Niğde 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü (AÇM),kurum ve hizmet tanıtım faaliyetlerine devam ediyor.
Bu çerçevede anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liseli öğrencilere yönelik gerçekleştirilen tanıtım faaliyetlerinde 112 hizmetlerine dair farkındalık artırma hedefleniyor.

Kemerhisar’da kuduz kısıtlaması kaldırıldı Kemerhisar’da kuduz kısıtlaması kaldırıldı

Bu kapsamda Niğde 112 AÇM ekipleri, Gösterli Ortaokulu, Kömürcü Nevzat Hatın Karataş Ortaokulu, Kayırlı Hacı Merdan Kaplan İlkokulu, Kiledere Şehit Bülent Tunçbilek Ortaokulu, Kırkpınar Hacı Süleyman Filibeli İlkokulu, Fesleğen Eczacı Necla Filibeli İlkokulu, Niğde Güzel Sanatlar Lisesi,15 Temmuz Şehitleri Spor Lisesi, Sazlıca İlkokulu, Sazlıca Ertuğrul Gazi İmamhatip Ortaokulu, Gümüşler İlkokulu ve Gümüşler Şehit Nail Akdoğan Ortaokulunu ziyaret ederek öğrencilere, acil durumda 112'nin önemi ve nasıl kullanılması gerektiği hakkında detaylı bilgi verdi.

Ayrıca acil durum el kılavuzları ve 112 tanıtım broşürleri de öğrencilere dağıtıldı. Tanıtım etkinlikleri, öğrencilerin ve toplumun acil durum çağrı merkezi hizmetleri konusundaki bilincin artırılması ve doğru kullanımını teşvik ediyor.
(Dahi GEDİK) 

Editör: Niğde Haber