Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ) Niğde Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Ulaştırma Hizmetleri Bölümü tarafından Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı öğrencileri için “Sektör-Öğrenci Buluşması” düzenlendi.
Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen buluşmada, havayolu taşımacılığı sektöründe hizmet veren TGS Yer Hizmetleri A.Ş. yöneticileri öğrencilerle bir araya geldi. “Havaalanları Yer Hizmetleri Yönetmeliği” çerçevesinde ramp, harekât, kargo ve yolcu hizmetlerini sunan firma ile sektörü tanıma imkânı bulan öğrenciler, aynı zamanda konuşmacılardan staj ve iş olanaklarına ilişkin önemli bilgiler elde etme fırsatı yakaladılar.
Ayrıca programda konuşma yapan NÖHÜ Niğde Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Serkan İbiş, söyleşi için daveti geri çevirmeyen ve öğrencilerle mesleki deneyimlerini paylaşan Adana TGS Yer Hizmetleri A.Ş. yöneticilerine teşekkür etti. Meslek yüksekokullarının sektöre nitelikli ara eleman yetiştirme motivasyonuna sahip olduğunu vurgulayan İbiş, dolayısıyla sektörün beklentilerinin neler olduğunu bilerek planlama yapmanın ve bu doğrultuda faaliyetler gerçekleştirmenin önemine değindi. İbiş son olarak programda emeği geçen herkese teşekkür etti.
Program Adana TGS Yer Hizmetleri’nden Mevlüt Sönmezler, Seher Özcan, Sinem Altunbaş ve NÖHÜ Ulaştırma Hizmetleri Bölümü Mezunu Sultan Yalçın’ın öğrencilerle söyleşisi ve soru cevap bölümüyle devam etti. Program, konuklara teşekkür belgesi ve hediye takdimiyle sona erdi.
(Dahi GEDİK)

Rahime Çetin toprağa verildi Rahime Çetin toprağa verildi

Nöhü’de ‘Sektör Öğrenci Buluşması’ Düzenlendi 3

Nöhü’de ‘Sektör Öğrenci Buluşması’ Düzenlendi 2