Niğde Ömer Halis Üniversitesinde (MÖHÜ) ODTÜ, Ankara ve Gazi Üniversitelerinin Rektörlerinin katılımıyla Sıfır Atık ve Enerji Verimliliği Çalıştayı düzenlendi
NÖHÜ’nün ev sahipliğinde Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız ve beraberlerindeki heyetlerin katılımlarıyla “Sıfır Atık ve Enerji Verimliliği Çalıştayı” düzenlendi.
 

Bugün Niğde'de konser günü Bugün Niğde'de konser günü

WhatsApp Image 2024-01-22 at 21.00.09

Enerji Verimliliğinde öncü olan ve Sürdürülebilir ve İklim Dostu Kampüs Çalışmalarında En İyi Uygulama Ödülü’nün sahibi Üniversitemizin ev sahipliğinde gerçekleşen çalıştayda, konuk olan üniversitelerin Rektörlerine ve beraberlerindeki heyete tecrübeler aktarıldı.
ORTAK ÇALIŞMALARIMIZ ARTARAK DEVAM EDECEK
Çalıştaya katılan Rektörler ile beraberindeki Rektör Yardımcıları ile akademik ve idari birim yöneticilerinin yer aldığı heyetlere teşekkürlerini sunarak konuşmasına başlayan NÖHÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, Üniversitelerle ortak çalışmaların artarak devam edeceğini belirtti. Rektör Uslu, Ortadoğu Teknik Üniversitesi ile Enerji Verimliliği alanında yeni projelerin hayata geçirileceğini ve halihazırda Ankara Üniversitesi ile bazı ortak projelerin yürütüldüğünü ifade etti.;
NÖHÜ Rektörü Uslu konuşmasının sonunda “Uzmanlaştığımız alanlarda paydaş üniversitelerimize tüm desteği vereceğiz ve farklı alanlarda ise bu üniversitelerimizden destek alarak iş birliğimizi daha üst seviyelere taşıyacağız.” dedi.
 

WhatsApp Image 2024-01-22 at 21.00.10 (1)

KONUKLAR 3’NCÜ SINIF ATIK MERKEZİ’Nİ GEZDİ
Çalıştayın ardından konuklar NÖHÜ 3. Sınıf Atık Merkezi’ni gezerek yapılan çalışmaları yerinde incelediler. Rektör Uslu burada konuk Rektörlere ve beraberlerindeki heyetlere Üniversitenin atık yönetimi çalışmaları kapsamında ayrıştırma ve geri dönüşüm uygulamalarını anlattı. Gezide ayrıca atık yönetimi uygulamaları kapsamında elde edilen atıkların geri dönüşüme kazandırıldığı ve böylece döngüsel ekonomiye kazandırılarak Üniversitenin bütçesine katkı sunulduğu da belirtildi.
Çalıştay merkez yerleşke ile Niğde gezisinin ardından sona erdi.
(Dahi GEDİK)

Editör: Niğde Haber