Öğretmenlere mesleki çalışmaları için yeni imkan Öğretmenlere mesleki çalışmaları için yeni imkan

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ) dünyanın en saygın uluslararası üniversite sıralama kuruluşu Times Higher Education (THE) tarafından yapılan 2024 Asya Üniversiteleri Sıralamasına ilk kez girmeyi başardı. Sıralamaya göre NÖHÜ tüm Asya kıtasındaki yükseköğretim kurumları arasında 601+ bandında yer almayı başardı.
TÜRKİYE’DEN 75 ÜNİVERSİTE SIRALAMAYA GİREBİLDİ
THE’nın Asya kıtasından 1127 üniversiteyi Araştırma Kalitesi, Endüstri, Uluslararası Çıktı, Araştırma Ortamı ve Eğitim Öğretim göstergelerine göre değerlendirdiği sıralamaya Türkiye’den 75 üniversite girebildi. Sıralamada ilk kez yer alan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Türk üniversiteleri arasında ise ilk 50 içindeki yerini korudu.
USLU: ASYA SIRALAMALARINDA YER ALMAK BİZİ MUTLU ETTİ
Konuyla ilgili açıklama yapan NÖHÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, Üniversitemizin 32 yıllık tarihinde ilk kez dünyanın en saygın kuruluşu THE’nın Dünya Üniversite Sıralamasında yer almasının ardından şimdi de aynı kuruluşun Asya Üniversite Sıralamasına ilk kez girebilmeyi başarmış olmasının çok önemli bir gelişme olduğunu ve çalışmalarımızın meyvelerini birer birer toplamanın çok mutluluk verici olduğunu kaydetti. Uslu, özellikle son iki yıllık süreçte ciddiyet ve kararlılıkla yürütülen çalışmalarla birçok alana ilişkin toplanan verilerin bundan sonraki sıralamalarda Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesini daha üst sıralara taşıyacağını belirten Rektörümüz Uslu, ayrıca konuşmasının devamında “Bu kararlılıkla araştırma ve geliştirme faaliyetlerimiz hız kesmeden devam edecek ve inanıyorum ki Üniversitemiz dünya sıralamalarında hak ettiği üst sıralarda yerini alacaktır.” ifadelerini kullandı.
YAKIN ZAMANDA QS VE ARWU’NUN SIRALAMALARINDA DA YERİMİZİ ALACAĞIZ
Rektör Uslu ayrıca, “Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi olarak uluslararası düzeyde marka değerimizi artırmaya yönelik çalışmalarımızın sürdüğünü ve bu çerçevede Üniversitemizin bir uluslararasılaşma modeli olduğunu belirten Rektörümüz Uslu, “Bundan sonraki süreçlerde de Üniversitemizin QS ve ARWU gibi dünyada prestijli diğer kuruluşların sıralamalarında da yer alma hedeflerimizi en kısa zamanda gerçekleştireceğiz.” dedi.
Uslu son olarak bu başarıda emeği geçen tüm Üniversite akademisyenlerine ve idari personeline teşekkür etti.
(Dahi GEDİK)