Faik Şahenk MTAL Avrupalı misafirlerini ağırladı Faik Şahenk MTAL Avrupalı misafirlerini ağırladı

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nde (NÖHÜ) Avrupa Birliği (AB) projelerine daha etkin katılımın sağlanabilmesi için akademik personelimize yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
WhatsApp Image 2023-12-28 at 13.34.29
Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nafiz Tok yaptığı konuşmada, üniversitelerin eğitim öğretim kurumları olmanın yanında Ar-Ge ve projelerin yürütüldüğü kurumlar olduğuna vurgu yapan Tok, Üniversitelerin aynı zamanda toplumun daha rahat yaşayabilmesi için teknoloji ile global dünyanın getirdiği sorunlara bilimsel olarak çözümlerin bulunduğu, sorunları çözmek için Ar-Ge ve projelerin yürütüldüğü kurumlar olduğunu ifade etti.
WhatsApp Image 2023-12-28 at 13.34.30
Tok konuşmasının devamında şunları ifade etti, “Üniversitemizin daha iyi yerlerde olabilmesi ve topluma müreffeh bir yaşamın sunulabilmesi için teknolojinin, eğitimin, sanayinin ve toplumun sorunlarına çözüm bulan proje çalışmalarını akademik çalışmalarımızın bir parçası olarak görmek siz değerli akademisyenlerimizin sorumluluğundadır.  Bugün büyük özveriyle yürüttüğünüz değerli Ar-Ge çalışmalarınıza ve projelerinize daha iyi yön verebilmek ve uluslararası arenalara açılmak adına AB Merkezi Projeler Toplantısını düzenlemek sizlere bu alanda bilgi vermek ve bu alanda yapılacak çalışmalara desteğimizin sonsuz olacağını bildirmek istedik.” dedi.Rektör Yardımcısı Tok konuşmasına “Hepimize verimli bir toplantı diliyor ve proje katkılarınızı önümüzdeki yıllarda bekliyoruz.” diyerek son verdi.
Açılış konuşmasından sonra toplantı, Tarım Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Latif Tek, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özkan Haykır ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Öğr. Gör. Hülya Üründü’nün sunumlarıyla devam etti.
WhatsApp Image 2023-12-28 at 13.34.31 (1)
Akademik personelin Üniversite tarafından projeler konusunda destekleneceği, proje yazım aşamasında ise gerekli teknik desteğin verilebileceğinin vurgulandığı programda, ayrıca uluslararası bir Üniversite olabilmenin en önemli göstergelerinden biri olarak Merkezi Projelerin önemine değinildi. Toplantı soru cevap bölümünün ardından sona erdi.
(Dahi GEDİK)
 

Editör: Niğde Haber