Sosyal medya vurguncusu 3 kişi yakalandı Sosyal medya vurguncusu 3 kişi yakalandı

Önceki gün Konya'nın Ereğli ilçesinde kayınpederini evinde satırla öldüren Niğdeli damat mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Ereğli’nin Mehmet Akif Mahallesi Murat Bildik Sokakta tek katlı müstakil evde meydana gelen olayda, eşinden ayrı olarak yaşayan Cuma Han, 26 Şubat Pazartesi günü evinde satırla öldürülmüş, satır da olay yerinde bulunmuştu. Olaydan sonra cani damat kayınbabasını kanlar içinde bulduğunu ihbar etti
Olayın ardından çalışma başlatan Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Cuma Han'ı evde kanlar içinde bulduğu ihbarını yapan damadı Nazım M’yi takibe alarak Niğde'de oturduğunu tespit etti. Polis, eşinden ayrı ve boşanma aşamasında olan Nazım M.'nin kayınbabası Musa Han'ı ziyarete geldiği ve olay gecesi birlikte alkol aldıklarını belirledi. Ayrıca Nazım M.'nin olay günü sarhoş bir şekilde sokakta gürültü yaparak çevreyi rahatsız ettiği için polis merkezine götürüldüğü ve geceyi orada geçirdiği anlaşıldı. Sabah serbest bırakıldıktan sonra eve giden damat, daha sonra 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak kayınbabasının kanlar içinde olduğunu ihbar ettiği tespit edildi.

A W151026 02

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ
Cinayet şüphelisi olarak polis tarafından gözaltına alınan ve önce suçlamaları kabul etmeyen Nazım M.'nin daha sonra kayınbabasıyla birlikte alkol aldığını ve çıkan tartışma sonrası satırla saldırdığını itiraf ettiği öğrenildi. Cinayetin işlendiği sırada evde oldukları belirlenen B.E. adlı kadın ile akrabası M.A. da polis tarafından gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından cinayet zanlısı Nazım M. ve beraberindeki B.E. ve M.A. adliyeye sevk edildi. Kayınpederini öldüren ve daha sonra da ihbar eden Nazım M. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilirken, B.E. ve M.A. savcılıkça serbest bırakıldı.
(İHA)