Yatılı öğrencilerin dikkat çeken projesi Yatılı öğrencilerin dikkat çeken projesi

Niğde'de 'Bir Aşk Komedisi Zannettiğin Gibi Değil Açıklayabilirim' isimli 2 perdelik oyun 144’ncü temsili ile seyirciyle buluştu.
Kadın ve erkek ilişkilerine dair kesitlerin mizahi bir dille ele alındığı 'Bir Aşk Komedisi Zannettiğin Gibi Değil Açıklayabilirim' oyunu Niğde İl Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Melahat Şimşek’in Filiz, Burak Paklacı’nın ise 'Burhan' karakterini canlandırdığı oyunda, kadın erkek ilişkileri, yanlış anlaşılmalar, kadın ve erkeğin birbirlerine ve durumlara bakış açıları ele alınıyor. Seyircilerin büyük beğenisini toplayan oyunun 20 bin seyirciye ulaştığını belirten Burak Paklacı oyun öncesi yaptığı açıklamada; ‘’Bu oyunla 144’ncü sahnesine çıkacağız. 2010 yılında ilk kez izleyici ile buluştu. Zeynep Şeyma Çiftçioğlu, Beyza Alacalı ile bu oyunu oynadık şimdi de Melahat Şimşek’le oynuyoruz. Hayatımızdan durumların olduğu zaman zaman mizahi abartmaların olduğu bir oyun. Yıllar önce sahneye koyarken bugünlere geleceğini düşünmemiştik ama 144. sahne oldu ve çok heyecanlıyız. 4 yıllık aranın ardından Niğde İl Kültür Merkezi’nde izleyici ile buluyoruz. Ortak paydası aşk olduğu zaman insanlar tarafından hem komedi hem de dram tarafı sahnede izleyici tarafından ciddi reaksiyon alan bir oyun" dedi.
Canlandırdığı karakterle ilgili bilgi veren Melahat Şimşek ise uzun bir aranın ardından izleyici ile buluşmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.
(İHA)Editör: Niğde Haber