Meteoroloji 19 il için uyardı Meteoroloji 19 il için uyardı

Niğde Valisi Cahit Çelik’in eşi Nermin Çelik “Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü” Farkındalık Yürüyüşüne Katıldı.
Gerçekleşen yürüyüş Derbent Meydanında başlayıp, Cumhuriyet Meydanında son buldu.
Niğde’de Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Yürüyüşü 3
Nermin Çelik yürüyüş boyunca kadınlarımızla tek tek ilgilenerek onlara hem karanfil verdi hem de bilinçlendirici broşür dağıttı. Yürüyüşün sonunda Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü başta olmak üzere açılan bilgilendirme ve bilinçlendirme stantlarını gezen Nermin Çelik stant gezisi esnasında yaptığı açıklamasında şunları söyledi; “Bizim medeniyetimizde, bizim kültürümüzde değil kadına hiçbir kimseye, hiçbir varlığa şiddeti tavsiye etmeyen bir inanışımız bir anlayışımız var. Bununla beraber Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde; İçişleri Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve diğer paydaşlarla çalışmalar yapılmak suretiyle; stratejiler geliştirildi, yasal düzenlemeler yapıldı bazı uygulamalar ortaya konuldu. Bizler de bu uygulamaların bir parçası niteliğinde ‘Kadına Yönelik Şiddete Sıfır Tolerans, ‘Kadına El Kal-ka-maz’ gibi mottolarla ilimizde bir takım faaliyet ve etkinler gerçekleştiriyoruz. Bugün de Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında paydaş kurumlarımızla farkındalık yürüyüşü yaptık açılan stantları gezdik. Biz de bu stantları gezerek bir farkındalık, bir bilinç oluşumuna katkı vermek için buradayız.
Niğde’de Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Yürüyüşü 2
Etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm kurumlara teşekkür ediyor, kadına karşı şiddete hayır diyoruz." dedi
Niğde’de Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Yürüyüşü 4
Farkındalık yürüyüşüne Niğde Valisi Cahit Çelik’in eşi Nermin Çelik yansıra Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir’in Eşi Duygu Özdemir, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Umut Zeybek, Kadın STK’ların temsilcileri ve çok sayıda kadın katıldı.
(Dahi GEDİK)