Ortak Akıl buluşmalarının ilki Niğde Valisi Cahit Çelik Başkanlığında gerçekleştirildi.
Niğde’nin sahip olduğu insani ve fiziki potansiyelin hayata geçirilmesi, sürdürülebilir sosyo ekonomik kalkınma ve gelişmenin sağlanması amacıyla oluşturulan Ortak Akıl Buluşmalarının ilki, Niğde Valisi Cahit Çelik moderatörlüğünde Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi  (NÖHÜ) Rektörü Prof. Dr.  Hasan Uslu ve Akademisyenlerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Whatsapp Image 2024 02 04 At 12.16.15
TOPLANTININ İLKİNİ AKADEMİSYENLERİMİZ İLE DÜZENLEDİK
Toplumun tüm kesimleriyle istişare edilmesi temelinde Niğde Valiliği tarafından oluşturulan Ortak Akıl Buluşmalarının 1. oturumu sonrası değerlendirmede bulunan Vali Çelik; “İstişare olmazsa olmazımız diyerek yola çıktığımız toplantının ilkini akademisyenlerimizle düzenledik. Devamında ise ilimizdeki sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri; sanayi, turizm, tarım, madencilik, hizmet, enerji sektör temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşları ile yapmayı planlıyoruz. Bu toplantının amacı, şeffaflık, yönetişim ve katılımcılık ilkeleri dâhilinde, öncelikle kamu-üniversite iş birliğinin geliştirilmesi, üniversitemizin sahip olduğu bilimsel bilgi birikiminin ilimiz faydasına pratiğe, hizmete ve yatırıma dönüşmesidir. Şehrin dinamiklerinin önerileri ve düşünceleri bizler için çok kıymetli, İlk toplantımız oldukça verimli geçti. Ümit ediyorum ki; ilimizin turizm, tarım, sanayi ve sosyoekonomik yönden gelişmesine fayda sağlayacak bu toplantılarımızda ortaya konulan görüş ve öneriler tek tek değerlendirilerek, uygun olanlar eylem planına dönüştürülecek, yapılan çalışmalar ve gerçekleşmeler yine düzenli olarak yapmayı planladığımız toplantılarda enine boyuna ele alınacaktır” dedi.

Whatsapp Image 2024 02 04 At 12.16.14
NÖHÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu ise toplantının ilkinin Niğde’nin kültürel, sanatsal, tarihi ve sosyoekonomik değerler üzerine olduğuna vurgu yaparak; sonraki toplantının farklı teknik konularda olacağını belirterek, oluşturulan Ortak Akıl Buluşmalarının Niğde ve Niğdeliler için hayırlar getirmesini temenni etti.
(Dahi GEDİK)