Astrolog Meral Güven gözaltına alındı Astrolog Meral Güven gözaltına alındı

Niğde UMKE Lojistik Deposu, yurt içi ve yurtdışındaki olağan dışı olaylar ve muhtemel afet durumlarında acil tıbbi yardım, medikal kurtarma, hasta nakil ve yerinde tıbbi müdahale durumları için hazır bulunuyor.
Niğde İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kurulan Türkiye’nin 3’ncü UMKE lojistik deposunda araçlar, ambulanslar, acil tıbbi malzemelerin yanı sıra tam donanımlı sahra hastanesi kuracak malzemeler, hastanelerde kullanılacak tıbbi ilaçlar ve sarf malzemeler depolanıyor.
Niğde UMKE Sorumlusu Alpay Ayan yaptığı açıklamada lojistik depo olarak Niğde’nin stratejik konumda olduğunu belirtti. Alpay Ayan açıklamasında; ‘’Özellikle ülkemizde ve dünyanın çeşitli bölgelerinde oluşan afetler, afetlere hazır bulunmamız gerektiğini bir kez daha bizlere gösterdi. Biz de depremle birlikte Türkiye’nin 3’ncü lojistik deposunu Niğde’ye kurduk. Bu depomuzda oluşabilecek bütün afetler durumlarına hazırlıklı olacak şekilde bütün malzemelerimiz bulunmakta. Bu malzemelerimizi afet oluşan her yere aynı hızda ve aynı oranda götürmeye çalışıyoruz. Niğde coğrafi konum olarak Türkiye’nin tam ortasında yer aldığı ve önemli bir geçiş noktası olduğu için bu projemizi hayata geçirdik. Her yere aynı mesafede ayrı uzaklıktaki yerlere bile ulaşıyoruz" dedi.
TAM DONANIMLI SAHRA HASTANESİ İÇİN GEREKLİ TÜM MALZEME DEPODA BEKLETİLİYOR
Alpay Ayan, sadece yurt içine değil yurtdışına da ihtiyaç halinde destek sağladıklarını belirterek, "Gazze’de yaşanan savaşın ardından Mısır’da kurulacak hastanelere de tıbbi ihtiyaç ve tam donanımlı ambulans desteği sağlıyoruz. Depomuzda sahra hastanesi kurmak için gerekli bütün malzemeler mevcut. Bakanlığı’nın denetiminde olan depomuzda medikal kurtarma, acil müdahale araçları, jeneratör araçları mevcut. Ekip ve ekipmanlarımızla tabi ki afet olmasını istemeyiz fakat biz oluşabilecek bütün afetlere her zaman hazırız" ifadelerini kullandı.
(İHA)