Niğde'de görevli Doktor Türkiye birincisi oldu Niğde'de görevli Doktor Türkiye birincisi oldu

Niğde Belediyesinin, yarıyıl tatiline giren öğrencilerin, tatillerini öğrenerek ve eğlenerek geçirebilmesi amacıyla düzenlediği etkinlikler büyük ilgi görüyor.
WhatsApp Image 2024-01-24 at 14.31.39 (2)
Kültür Merkezi Salonunda, “Aslan Hürkuş: 3 Anka Adası” adlı çizgi filmi öğrenciler ve velilerle birlikte izleyen Belediye Başkanı Emrah Özdemir, etkinliklerin tatil boyunca devam edeceğini söyledi.
WhatsApp Image 2024-01-24 at 14.31.39 (1)
ÇİZGİ FİLMLER, SİNEMA VE TİYATRO GÖSTERİLERİ VE ÇOCUK ŞENLİĞİ
Niğde Belediyesi, yarı yıl tatiline giren öğrenciler için birbirinden eğlenceli etkinlikler düzenliyor. Çizgi filmler, sinema gösterileri, tiyatro ve çocuk şenliği gibi çok sayıda eğitici ve öğretici etkinlikler hem öğrencilerin hem de yetişkinlerin ilgisini çekiyor.
Öğrenciler, Niğde Valiliğinin arka kısmındaki Niğde Belediyesi Kültür Merkezi Salonunda sunulan etkinlikleri, velileriyle birlikte sinema tadında izleyebiliyor.
WhatsApp Image 2024-01-24 at 14.31.39
SOSYAL VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLERİN ÖNCÜSÜ NİĞDE BELEDİYESİ
Yaptığı birbirinden farklı ve toplumun tüm kesimlerine hitap eden etkinliklerle Sosyal ve kültürel etkinliklerin öncüsü haline gelen Niğde Belediyesi’nin, yarıyıl tatiline giren öğrenciler için düzenlediği etkinlikler 19 Ocak Cuma günü Rafadan Tayfa isimli çizgi film ile başladı. 20 Ocak Cumartesi günü Niğde Belediyesi Şehir Tiyatroları Ekibinin sahnelediği Töre adlı tiyatro oyunuyla devam eden etkinlikler, 21 Ocak Pazar günü çizgi film Niloya’nın Müzik Festivalinde çok sayıda öğrenciyi, Kültür Merkezi Salonunda bir araya getirdi.
Geçtiğimiz gün,“Aslan Hürkuş: 3 Anka Adası” adlı çizgi filmle devam eden Niğde Belediyesinin yarıyıl tatiline özel olarak düzenlediği etkinlikler tatil boyunca sürecek.
WhatsApp Image 2024-01-24 at 14.31.40 (1)
ŞENLİĞE HAZIR MISINIZ ÇOCUKLAR?
26 Ocak’ta Niğde Belediyesi Kültür Merkezinde yetişkinler için Pembe Pırlantalar adlı tiyatro oyunu sergilenecek. 27 Ocak Cumartesi günü saat 14.00’te çocuk şenliği başlayacak. Farklı sürprizlerin yer aldığı şenlikte çocuklar hem eğlenecek hem öğrenecek hem de bir eğitim döneminin yorgunluğunu atmış olacak. Aynı gün saat 19.30’da Nasrettin Hoca Tiyatrosu ise çocukları hem eğlendirecek hem de güldürecek. 28 Ocak Pazar günü Kukuli Çocuk Tiyatrosu 2 seans halinde çocuklara eğlenceli anlar yaşatacak.
WhatsApp Image 2024-01-24 at 14.31.38 (1)
BAŞKAN ÖZDEMİR, ASLAN HÜRKUŞ’U ÇOCUKLARLA BİRLİKTE İZLEDİ
Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, dün Aslan Hürkuş ve arkadaşlarının yeryüzüne düşen bir göktaşının etrafa yaydığı manyetik alanla birlikte canlanan dronlara karşı mücadelesinin anlatıldığı “Aslan Hürkuş: 3 Anka Adası” adlı çizgi filmi öğrenciler ve velilerle birlikte izledi. Çocukların ve velilerin sevgi gösterileriyle karşılanan Başkan Özdemir, yarıyıl tatili etkinliklerinin tatil boyunda devam edeceğini müjdeledi.
BAŞKAN ÖZDEMİR’DEN DAVET
Belediye Başkanı Özdemir; çocuklara, gençlere ve yetişkinlere hitap eden kültürel etkinliklerin, toplumun tüm kesimleri tarafından beğeniyle karşılandığını belirterek, “Bu ilgiyi her etkinlikte salonunun tıklım tıklım dolmasından net bir şekilde görebiliyoruz. Niğdeli çocuklarımız ve tüm hemşehrilerimizin her şeyin en iyisine layık diyerek başlattığımız bu etkinliklerimiz, sadece yarı yıl tatilinde değil, yılın her döneminde farklı aralıklarda devam edecek. Ben tüm vatandaşlarımızı ve çocuklarımızı öncelikle yarıyıl tatili için hazırladığımız etkinliklere, ardından da yıl boyu devam edeceğimiz sinema, tiyatro, çizgi film, şenlik ve diğer tüm gösterilerine şimdiden davet ediyorum” şeklinde konuştu.
(Dahi GEDİK)

Editör: Niğde Haber