Niğde Belediyesine bağlı Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri Ditaş Üst Geçidinin yan bağlantı yollarında asfalt çalışmasını tamamladı. Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir çalışmayla ilgili yaptığı açıklamada;’ Ditaş üst geçidimizin altındaki yan bağlantı yollarının asfalt serim işlemini tamamladık, memleketimize hayırlı olsun.’ dedi.
Niğde Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehirdeki ulaşım sorunlarını çözmek ve vatandaşların güvenli bir şekilde seyahat etmelerini sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Ditaş Üst Geçidi’nin yan bağlantı yollarına asfalt döküldü.
Niğde Belediyesi'nin bu çalışması, şehirdeki ulaşım ağının geliştirilmesi ve modernleştirilmesi adına önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Belediye, vatandaşların günlük hayatını kolaylaştırmak ve ulaşım konusunda sorun yaşamamalarını sağlamak için sürekli çalışmalarını sürdürüyor.
Asfalt serimi işleminin tamamlanmasıyla birlikte Ditaş üst geçidinin yan bağlantı yollarında daha düzgün bir zemin üzerinde seyahat edilebiliyor. Ayrıca asfaltlama çalışmalarıyla birlikte toz ve çamur gibi sorunların da önüne geçildi. Böylelikle sürücüler ve yayalar, daha temiz bir yol kullanma imkânına sahip oldu.
HEM SÜRÜCÜLERİN HEM DE YAYALARIN GÜVENLİĞİ SAĞLANMIŞ OLACAK
Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir yaptığı açıklamada, Ditaş üst geçidi'nin altındaki yan bağlantı yollarının asfalt serim işleminin tamamlandığını belirtti. Başkan Özdemir; "Bu çalışmayla birlikte Ditaş Üst Geçidi'nin yan bağlantı yollarının daha güvenli ve konforlu hale gelmesini sağladık. Vatandaşlarımızın rahatlıkla kullanabileceği bir ulaşım ağı oluşturduk. Niğde’mizin önemli ulaşım noktalarından biri olan Ditaş Üst Geçidi hem şehir içi hem de şehir dışı trafiğinin yoğun olduğu bir bölgede bulunuyor. Bu nedenle üst geçidin altındaki yan bağlantı yollarının düzenlenmesi ve asfaltlanması büyük bir önem taşıyor. Bu sayede hem sürücülerin hem de yayaların güvenliği sağlanmış olacak. Memleketimize hayırlı olsun." Dedi.
VATANDAŞLAR MEMNUN
Ditaş Üst Geçidi'nin altındaki yan bağlantı yollarının asfalt serim işlemini tamamlanmasıyla birlikte Niğde'nin ulaşım ağında önemli bir nokta daha modern bir hale getirildi. Vatandaşlar, bu çalışmadan dolayı memnuniyetlerini dile getirerek belediye başkanına teşekkür etti. Niğde Belediyesi'nin, şehirdeki ulaşım sorunlarını çözme ve vatandaşların yaşam kalitesini artırma konusundaki gayretleri takdirle karşılanıyor.
(İbrahim UGUN)
Belediye baglantı yolları asfalt 6Belediye baglantı yolları asfalt 5Belediye baglantı yolları asfalt 4Belediye baglantı yolları asfalt 3