Milli Eğitim Bakanlığı ile Tüm Akıl Zeka Oyunları Federasyonu protokolü çerçevesinde gerçekleştirilen Akıl ve Zeka Oyunları Niğde İl Turnuvası tamamlanarak dereceye giren öğrenciler ve okullar belli oldu.
Gerçekleştirilen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödüllerini Niğde Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih Altan ve Şube Müdürü Sezai Demirhan’dan aldı.
DEECEYE GİREN ÖĞRENCİLER VE OKULLARI
İLKOKUL
Mangala 1 Mustafa Kerem - Özer ODTÜ Koleji.
Mangala 2 Mahmut Hüdai Kaplan -  Bor Hacı Ali Sebat Çorum İlkokulu.
Mangala 3 Zeliha Ecem -Tiryaki Süleyman Fethi İlkokulu.
Qbitz 1 Ali Kerem Taşdemir - Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu.
Qbitz 2  Osman Gül.
Qbitz 3  Azra Çopur - Bor 29 Ekim İlkokulu.
Equlibrio 1 Ali Eymen İlhan - Akşemseddin BİLSEM.
Equlibrio 2 Eylül Aktaş - Sakarya İlkokulu.
Equlibrio 3 Ravzanur Öztürk - Altunhisar Keçikalesi Atatürk İlkokulu.
Pentago 1 Emir Kaya - Sakarya İlkokulu.
Pentago 2 Batuhan Koyuncu - Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu.
Pentago 3 Asya Ayşen Erol - Akşemseddin BİLSEM.
Küre      1 Berkat Atabey - Asım Zeynep Ecemiş İlkokulu.
Küre      2 Perihan Coşkan - Sakarya İlkokulu.
Küre      3 Şevval Tekin - Hacıabdullah Şehit Mustafa Avcı İlkokulu.
ORTAOKUL
Mangala 1 Fatmasema Yiğit Yeşilgölcük Şehit Osman Turgut Ortaokulu.
Mangala 2 Afife Abdusselam Şehit Fatih Özdemir İmam Hatip Ortaokulu.
Mangala 3 Hasancan Yenel Abdulhamit Han Ortaokulu.
Pentago  1 Yahya Büyükakkaş Gazi Ortaokulu.
Pentago  2  Alim Doğruer Çiftlik Bozköy Şehit Erol Öncel Ortaokulu.
Pentago  3 Halil Özcan Sakarya Ortaokulu.
Küre         1 Ahlas Erinç Abdulhamit Han Ortaokulu.
Küre         2 Damla Elif Tuncay Yeşilgölcük Şehit Osman Turgut Ortaokulu.
Küre         3 Fatma Gültosun Bozköy Şehit Erol Öncel Ortaokulu.
Kulami     1 Hamide Naz Polat Efendibey Ortaokulu.
Kulami     2 Kerem Deniz Kiper Odtü Koleji.
Kulami     3 Resül Ünüvar Şehit Fehmi Altudaş Ybo.
Reversi    1 Kayra Tuna Yaraş Abdulhamit Han Ortaokulu.
Reversi    2 Mustafa Hamza Şahin Gazi Ortaokulu.
Reversi    3 Mehmet Efe Duydu ODTÜ Koleji.
(Dahi GEDİK)

Edikli’li afacanlar projeleri ile birinci oldu Edikli’li afacanlar projeleri ile birinci oldu

Akıl Ve Zeka Oyunları Niğde Turnuvası Sonuçlandı 4

Akıl Ve Zeka Oyunları Niğde Turnuvası Sonuçlandı 2

Akıl Ve Zeka Oyunları Niğde Turnuvası Sonuçlandı 3