Gürer: 19 Mayıs Yeniden Doğuştur Gürer: 19 Mayıs Yeniden Doğuştur

Niğde Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Başkanı Alpaslan Düzgün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 85’nci yılında saygı, minnet ve özlemle andıklarını söyledi.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’ncü yıl dönümü şerefini yaşayan yüce milletin, Atatürk’ü 85 yıl önceki duygularla andığını belirten NGC Başkanı Düzgün; ‘’Gönlümüzdeki erişilmez yeri hiçbir zaman değişmeyen önderimiz, Kurtuluş Savaşımızın başkomutanı, aydınlık yarınlarımızın sembolü ve ulusumuzun ışık kaynağı Atatürk’ü anlamak ve vatanın bölünmez bütünlüğüne sahip çıkmak için üzerimize düşen sorumluluğun bilincindeyiz” dedi.
10 KASIM MATEM DEĞİL ATAMIZI ANLAMA GÜNÜDÜR
Atatürk’ün ‘Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ sözünü anımsatan Düzgün; ‘’Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kaldığını ve temel değerlerine sahip çıkıldığını görmenin gururunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlarken, Atatürk’ün düşüncelerinin, ilke ve devrimlerinin ölümsüzlüğünü görmenin coşkusunu yaşıyoruz dedi.
Elbette 10 Kasım bir matem günü değil, Atatürk’ü ve düşüncelerini anlama, büyük bir kararlılıkla yaşatma ve bunun mücadelesinin verildiği gün olmalıdır. 10 Kasım, Yüce Türk Milletinin kazanımlarını sahiplenme, koruma, güçlendirme ve geleceğe taşıma günü olmalıdır. Çocuklarımızı bu bilinçle yetiştirmemizin günü olmalıdır” ifadelerini kullandı.
NGC Başkanı Alpaslan Düzgün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, ilke ve düşüncelerinin yılmaz savunucu olarak bir kaz daha şükran duygularıyla andıklarını vurgulayarak, tüm şehitlerin aziz hatırası önünde saygı ve minnetle eğildiklerini sözlerine ekledi.
(NGC)