Niğde Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Başkanı Alpaslan Düzgün 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101’inci yılı dolayısıyla kutlama mesajı yayımlandı.
NGC Başkanı Düzgün yayımladığı mesajında, 101’inci yılı kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın Türk milletinin yazdığı eşsiz kahramanlık destanlarından birisi olduğunu söyledi.
30 Ağustos’un Kurtuluş Mücadelesi’nin taçlandığı bir büyük zafer olduğuna dikkat çeken Niğde Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Alpaslan Düzgün mesajında, “Kahraman ordumuz ve milletimiz, 30 Ağustos Zaferi ile her bir karışı şehit kanlarıyla sulanmış vatanımızı parçalamak isteyenlere hak ettikleri cevabı en iyi şekilde vermiş, bir kez daha tarihe adını altın harflerle yazdırmıştır.
Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 30 Ağustos 1922’de kazanılan bu zaferle Anadolu’nun ebedi Türk yurdu tescillenmiş, tüm dünyaya duyurulmuştur.
Bu zaferle birlikte, ülkemiz sadece askeri bir savaşı kazanmakla kalmamış, Türkiye Cumhuriyeti’nin de temelleri atılmıştır.
Bu duygu ve düşüncelerle, tarihi şanlı destanlarla dolu Türk Milleti olarak, 30 Ağustos 1922’de elde ettiğimiz bu büyük zaferin 101. yıldönümünü gururla kutluyor bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.
(İbrahim UGUN)