Saadet Partisi Niğde Belediye Başkan Adayı Murat Güngördü, İstiklal Marşı’nın kabulünün 103. yılı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Güngördü mesajında; ''İstiklal Marşı, milletimizin bağımsızlık konusundaki kararlılığının tezahürü olduğu kadar birlik ve beraberliğimizin de sembolüdür. Bizi biz yapan değerlerin manzumesidir. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı ve 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde ‘’Milli Marş’’ olarak kabul edilişinin 103. yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyoruz'' dedi. 
Türk Edebiyatının en önemli şairi olan Mehmet Akif’in fikirleri, idealleri, mütevazı hayatı ve asil duruşuyla örnek bir şahsiyet olduğuna vurgu yapan Murat Güngördü, “İstiklal Marşı, Kurtuluş Savaşının en zorlu günlerinde, milli beraberlik, moral kaynağı ve cesaret, milli değerleri ve vatan sevgisini en güzel şekliyle anlatan, özetleyen kahramanlık destanıdır. Asil milletimizin namus ve şerefini, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü veciz şekliyle anlatan Milli bir marştır, İstiklal Marşı. Bu vesile ile Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyoruz, ruhu şad olsun” dedi. Saadet Partisi Niğde Belediye Başkan Adayı Murat Güngördü, ‘’İstiklal Marşımız, Birlik ve Beraberliğimizin Sembolüdür’’ dedi.
(Dahi GEDİK)