Yoğun yağış mezarları da vurdu Yoğun yağış mezarları da vurdu

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda fenalaştıktan sonra hastanede tedavi altına alınan Saadet Partisi (SP) Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez hayatını kaybetti.
Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda Dışişleri Bakanlığı’nın bütçesi üzerindeki konuşması sırasında rahatsızlanarak, Bilkent Şehir Hastanesi’ne getirilmişti. Tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybeden Bitmez’in 15 Aralık 1969 yılında doğduğu ve yarın doğum günü olduğu ve 54 yaşına gireceği öğrenildi.
HASAN BİTMEZ KİMDİR?
1969 yılında Giresun’un Alucar ilçesinde dünyaya geldi. Lise öğrenimini Gebze İmam Hatip Lisesinde tamamlayan Bitmez, ardından Mısır El-Ezher Üniversitesi Usuluddin Fakültesini bitirerek lisans eğitimini tamamladı.  Öte yandan Bitmez, Gebze İmam-Hatip Lisesi Mezunlar Derneği, Milli Gençlik Vakfı, Anadolu Gençlik Dergisi, International Islamic Federation of Student Organizations, International Youth Form, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi gibi pek çok sivil toplum kuruluşunda kuruculuk ve başkanlık görevleri başta olmak üzere çeşitli kademelerde görev yaptı.
(İHA)