Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden Niğde’de aşure ikramı Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden Niğde’de aşure ikramı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Niğde’nin de aralarında bulunduğu 72 ilde, ruhsatsız silah taşıyanlar ile silah kaçakçılarına yönelik "Mercek-8" operasyonunda bin 335 silah ele geçirildiğini ve toplam 1558 şüphelinin gözaltına alındığını açıkladı.
Bakan Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; ‘’Son 3 günde eş zamanlı olarak 72️ İlde Ruhsatsız Silah Taşıyan Şahıslara ve Silah Kaçakçılarına Yönelik Olarak Düzenlenen “MERCEK-8” Operasyonlarında; 964 Ruhsatsız Tabanca,89 Kurusıkıdan Çevrilmiş Tabanca 30 Uzun Namlulu Tüfek.2️5️2️  Ruhsatsız Av Tüfeği olmak üzere toplam 1️3️3️5️ Silah ele geçirildi.1️5️5️8️ Şüpheli Şahıs gözaltına alındı.
Halkımızın Huzurunu Kaçıran Organize Suç Örgütlerinin Ve Onlara Silah Temin Edenlerin Peşindeyiz. Onları Adalete Teslim Etmeye Kararlıyız İl Jandarma Komutanlıklarımız ve İl Emniyet Müdürlüklerimiz tarafından son 4️ günde İstanbul, Ankara, Adana, İzmir, Şanlıurfa, Samsun, Diyarbakır, Antalya, Gaziantep, Bursa, Konya, Kocaeli, Mersin, Osmaniye, Sakarya, Balıkesir, Malatya, Tekirdağ, Amasya, Manisa, Trabzon, Kahramanmaraş, Elazığ, Eskişehir, Niğde, Mardin, Muğla, Çorum, Giresun, Kastamonu, Afyonkarahisar, Batman, Denizli, Ordu, Ağrı, Hatay, Kars, Bartın, Sivas, Çanakkale, Düzce, Kayseri, Kırklareli, Zonguldak, Erzincan, Erzurum, Karabük, Siirt, Tokat, Van, Aksaray, Aydın, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Edirne, Isparta, Karaman, Kırıkkale, Rize, Uşak, Yalova, Yozgat, Adıyaman, Burdur, Çankırı, Kilis, Muş, Nevşehir, Sinop, Şırnak ve Tunceli olmak üzere son 3 gün içinde eş zamanlı olarak 7️2️ ilde evlerde, iş yerlerinde ve yol aramalarında yapılan “MERCEK-8 Operasyonlarında”9️6️4️ ruhsatsız tabanca ve 89 kurusıkıdan çevrilmiş tabanca olmak üzere toplam 1053 TABANCA yakalandı.
İlk 5️ şehirlerimizde yakalanan ruhsatsız silahlar ile gözaltına alınan şüpheliler ise şöyle; İstanbul'da 1️7️9️ tabanca 1️ uzun namlulu tüfek ele geçirildi.2️2️5️  şüpheli şahıs gözaltına alındı.
Ankara’da 5️8 tabanca,1️ uzun namlulu tüfek ele geçirildi.6️2️ şüpheli şahıs gözaltına alındı.
Adana’da 4️9️ tabanca ele geçirildi.7️5️ şüpheli şahıs gözaltına alındı. İzmir’de 4️8️ tabanca ele geçirildi.9️2️ şüpheli şahıs gözaltına alındı. Şanlıurfa’da 4️0️ tabanca ele geçirildi 6️0️şüpheli şahıs gözaltına alındı.
İçişleri Bakanı Yerlikaya Emniyet ve Jandarma ekiplerini,  “Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Jandarmamızı ve Kahraman Emniyetimizi tebrik ediyorum” Sözleriyle tebrik ederken. Vatandaşlara da, “Aziz milletimiz müsterih olsun: Ruhsatsız silah temin edenlerle ve silah kaçakçılarıyla da mücadelemiz kararlılıkla sürecek” İfadelerine yer verdi.
(İçişleri Bakanlığı)

Editör: Niğde Haber