Köprü ve otoyollara gelen zamlara erteleme kararı geldi. Gelişmeyi Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun duyurdu.
İletişim Başkanı Altun, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda; “Otoyol ve köprü geçiş ücretlerinde 25 Ekim'den itibaren yapılan düzenleme, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla Ocak 2024'e ertelenmiştir. 25 Ekim'de (bugün) alınan geçiş ücretlerindeki fark vatandaşlarımıza iade edilecektir’’ dedi.
DEV ZAM GELMİŞTİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sene başında 2023 yılında otoyol ve köprülere zam yapılmayacağını açıklamıştı. Ancak Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) dün zam yapıldığını duyurdu.
Köprü ve otoyol ücretlerine yapılan zam sonrası 15 Temmuz Köprüsü Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden hafif ticari araçların tek yönlü geçişi 8.5 liradan 15 liraya çıkartılmıştı.
Bugün de Avrasya Tüneli geçişlerine büyük zam gelmişti. 25 Ekim itibarıyla Avrasya Tüneli tek yön geçiş ücretleri gündüz tarifesinde otomobiller için 53 liradan, 80 liraya, minibüsler için 79,50 liradan 120 liraya, motosikletler için 10.35 liradan 31,20 TL. kuruşa yükselmişti.
(Haber Merkezi)