Büyükbaş hayvan yüklü tır otoyolda devrildi Büyükbaş hayvan yüklü tır otoyolda devrildi

Nevşehir’de sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan adam yaralanırken, o anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
Nevşehir'in Acıgöl ilçesinde sabah saatlerinde meydana gelen olayda ilçede kahvehane işleten 58 yaşındaki Necati Dikici sabah ekmek almak için evinden çıktığı sırada sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Çevredeki diğer köpeklerin de saldırması ile yaklaşık 10 köpeğin arasında kalan Dikici, çevredeki vatandaşların yardımıyla kurtuldu. Hastaneye kaldırılan Dikici’nin vücudunun çeşitli bölgelerinde yaralar ve kesikler oluştu.
Gazetecilere açıklamada bulunan Necati Dikici, “Ekmek almaya gidiyordum. Parkın yanında bir köpek aniden bana saldırdı. Bir tanesi saldırdıktan sonra diğer köpekler de saldırınca yere düştüm. Karnımı, kollarımı parçaladılar. Artık sokağa çıkmaya korkuyorum. Haddinden fazla sokak köpeği var burada. Yetkililerden bu konuda çözüm bekliyorum" dedi.
Dikici’nin yeğeni Doğan Karaman da, “Dayım fırına ekmek almaya gitmiş. Bir tane köpek saldırmış, ondan sonra 8-10 tane olmuş. Yere yatırıp parçalamışlar, esnaflar kurtarmış. Yetkililerden önlem almasını bekliyoruz. Sokağa çıkamıyoruz. Okula giden çocuklar çok sıkıntı çekiyor. Devlet yetkililerinden rica ediyoruz bir an önce tedbir alınsın” şeklinde konuştu.
(İHA)

Editör: Niğde Haber