Kemal Aydoğan’da karne heyecanı bahçeye sığmadı Kemal Aydoğan’da karne heyecanı bahçeye sığmadı

Niğde’nin de aralarında bulunduğu illere elektrik dağıtım hizmeti veren MEDAŞ, elektrik dağıtım sektöründeki gelişmeleri yakından takip ederek, eğitime her alanda önem ve destek vermeye devam ediyor.
Konya Teknik Üniversitesi öğrencileri, 60 kişilik bir grupla birlikte MEDAŞ'ın teknik eğitim gezisine katılarak enerji sektöründeki yenilikleri keşfetti. Gerçekleşen etkinlik, öğrencilere sektördeki güncel gelişmeleri yakından inceleme ve pratiğe dökme fırsatı sundu.
Öğrenciler, MEDAŞ Teknik Eğitim Sahası’nı ziyaret ederek enerji sektöründeki teknolojik ve işlevsel detayları yerinde gözlemleme şansı buldular. Sektörel uygulamaların anlatıldığı sunumlarla birlikte, öğrenciler sorularını doğrudan sektör profesyonellerine yönelterek bilgi alışverişinde bulundular. Enerji sektöründeki dinamikleri daha yakından kavrama ve mezuniyet sonrası kariyerlerine daha donanımlı bir şekilde hazırlanma imkanı buldu. MEDAŞ yetkilileri, öğrencilere sektör gelişmeleriyle ilgili bilgi vererek, geleceğin enerji profesyonellerine yönelik bu tür etkinliklerin önemine vurgu yaptı.
(MEDAŞ)

Editör: Niğde Haber