Ülkeye kaçak yollarla giriş yapan göçmenlerin bulunduğu 2 aracın, aralarında Niğde’nin de bulunduğu 6 il
üzerinden Bursa'ya gidecekleri tespit eden Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele Şube Müdürlüğü ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekiplerinin takibiyle 45 kaçak göçmen ile  2 organizatör suçüstü yakalandı.Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele Şube Müdürlüğü ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan soruşturma neticesinde ülkeye kaçak yollarla giren göçmenlerin bulunduğu 2 aracın Gaziantep, Şanlıurfa, Adana, Niğde, Ankara, Eskişehir üzerinden Bursa'ya geleceklerini tespit etti. Yapılan çalışmalar sonunda alınan güvenlik önlemleri sonrası araçlar şehir merkezi girişinde durduruldu.
Her iki araçta yapılan kontrollerde sürücüler dahil toplamda 45 kaçak göçmen gözaltına alındı.
Göçmenler İl Göç İdaresi'ne teslim edilirken, 2 organizatör çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 Bu yolculuk için organizatörlerin bin dolar ile 3 bin dolar arası ücretle taşıma yaptığı öğrenildi. Bunun üzerine ekipler araç sürücüleri S.E. (25) ile A.H.S.'yi (33) gözaltına alındı. 45 yabancı uyruklu göçmen, gerekli adli işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi.
Adli makamlardan alınan talimat sonrası yapılan aramaların ardından araçlar, el konularak otoparka çektirildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan yabancı uyruklu iki organizatör ise sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
(İHA)

Genç çocuk başıboş köpeklerin saldırısına uğradı Genç çocuk başıboş köpeklerin saldırısına uğradı

Editör: Niğde Haber