Kemal Aydoğan’da karne heyecanı bahçeye sığmadı Kemal Aydoğan’da karne heyecanı bahçeye sığmadı

Niğde Belediyesi’nin İYİ Partili 6 Belediye Meclis üyesi partilerinden istifa etti.
İYİ Parti Niğde İl Başkanı, Merkez İlçe Başkanı ve Yönetim kurulu üyesi isimlerin istifalarının ardından bu kez 6 kişi ile temsil edilen İYİ Parti’nin Niğde Belediyesi Meclis Üyeleri partilerinden istifa ettiklerini duyurarak basın açıklaması yaptı.
İYİ PARTİ’NİN 6 MECLİS ÜSYESİ DE İSTİFA ETTİ
Cem Uzun, Ferit Aydoğan, Yunus Aybar, Duran Altıntaş, Vahit Akpınar ve İdris TÜRKÖZ gibi isimlerden oluşan meclis üyeleri ortak bir basın bildirisi imzaladılar. İstifaların konuşmasını ise Meclis Üyesi ve Ferit Aydoğan yaptı.
O AÇIKLAMANIN TAMAMI
Meclis üyeleri adına Ferit  Aydoğan yaptığı açıklamada; ‘’Her türlü zorluğa ve engele rağmen, tüm aşamalarında Niğde İYİ Parti Belediye Meclis Üyeliği görevlerini son yerel seçimlerden bu yana başarı ile sürdürdük.  Ancak İYİ Parti Genel Merkezi’nin izlediği siyasetin tabanla örtüşmediğini, yine genel merkezin Niğde İl ve İlçe teşkilat başkanları ile yönetim kurullarının net bir gerekçe gösterilmeksizin, ahbap çavuş ilişkileri sürdürürcesine görevlerinden çekilmelerini talep etmesi konusunu biz İYİ Parti Niğde Belediye Meclis Üyeleri olarak anti demokratik bir tavır olduğu kanısına vardık. Yıllardır bu partinin öncesinden, kuruluş sürecinden ve sonrasında gecesinin gündüzüne katarak bütün baskılara göğüs geren insanların emeklerini yok saymanın şuursuzluğuna artık ortak olmamız mümkün değil.  Bizler bu şehre ve ülkeye hizmet için çıktığımız yolda Niğde Belediyesi Meclis Üyeleri gurubu olarak, Niğde halkının haklarını savunmak üzere bağımsız şekilde devam etmek üzere İYİ Parti üyeliklerimizden istifa ediyoruz.  Kamuoyuna saygıyla duyurulur’’ dedi.
BAĞIMSIZ MECLİS ÜYESİ OLDULAR
6 üyesi istifa eden İYİ Partili Meclis Üyeleri bundan sonraki süreci mecliste bağımsız devam ettirecek.
(Dahi GEDİK)

Editör: Niğde Haber