Niğde İl İdare Kurulu Şube Başkanları Toplantısı, Niğde Valisi Cahit Çelik başkanlığında Niğde Valiliği Hüdavent Hatun Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
Toplantıda 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimi çerçevesinde kurumların kendi sorumlulukları çerçevesinde üstlendikleri görevlerin hassasiyetle yürütülmesi, kamu hizmetlerinin etkin, hızlı, verimli ve sağlıklı yürütülmesini sağlamak; vatandaşlara yönelik en iyi kamu hizmetini sunabilmek adına gündemle ilgili konular değerlendirildi.
AZİZ MİLLETİMİZE HİZMET VERMEK İÇİN BURADAYIZ
Toplantının açış konuşmasında Niğde Valisi Cahit Çelik, “Temsil ettiğimiz makamlarda bulunma sebebimiz, varlık nedenimiz aziz milletimizin taleplerini kamu kaynaklarını etkin ve verimli şekilde kullanarak yerine getirmektir.” ifadesini kullanarak; “Her birimiz Devletimizin bize verdiği görev ve sorumluklar doğrultusunda çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bizler aziz milletimize hizmet vermek için buradayız. Hep birlikte istişare ile dayanışma ile fikir birliği içerisinde kamu hizmetlerini mükemmel bir biçimde halkımızın hizmetine sunmalıyız. Tüm bunları yaparken günceli, gündemi takip etmeli ve sorumluluk alanlarımızda güncele ilişkin konuları hızlı bir biçimde değerlendirmeliyiz.” dedi.
SEÇİM TEDBİRLERİ GENELGESİNE HARFİYEN UYULMASINA VURGU
Vali Çelik, 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinin tüm ülkemizde olduğu gibi Niğde’ de huzur ve güven ortamı içerisinde gerçekleştirilmesi için tüm kurumların kendi sorumluluk sahası içerisinde üzerine düşen önlemleri hassasiyetle almasını isteyerek sürdürdüğü konuşmasında; “Yüksek Seçim Kurulu kararlarını, seçim takvimini ve seçim ile ilgili gerek vatandaşlarımızdan gerek siyasi parti temsilcilerinden gelen talepleri hassasiyetle takip ederek herhangi bir gecikmeye mahal vermeden gelen talepleri değerlendirmenizi önemle rica ediyorum. Bununla birlikte İçişleri Bakanlığımızın tarafından gönderilen Seçim Tedbirleri Genelgesinde belirtilen hususlara harfiyen uyulmasını her birinizin dikkatinizi çeker, genelge hükümlerine göre ilgili kurum ve kuruluşlarımız tarafından her türlü tedbirin alındığını da kamuoyu ile paylaşmak isterim. Diğer yandan seçimde görev alacak personelimizin izin planlamalarının seçim güvenliği işleyişinde en küçük bir zafiyet oluşturmayacak şeklide planlanmalı, kamu personelimizin seçimlerde tarafsızlığını koruması konusunda gerekli uyarıların yapılması ve şayet tarafsızlığını yitiren bir kamu personelinin olması halinde de gerekli yasal sürecin başlatılacağını buradan açıklamak isterim. Sözlerimin başında da belirttiğim üzere bizlerin tek arzusu Milli iradenin tam ve eksiksiz olarak sandığa yansımasıdır. Niğdeli hemşerilerimiz de gerek seçim öncesi ve gerekse seçim esnasında sağduyu ile hareket edecek ilim ve irfana sahiptir. Bizler tüm tedbirlerimizi almak suretiyle seçimlerin huzur, barış ve hoşgörü içerisinde geçeceğinden şüphemiz yoktur. Bugünden, seçimlerin ilimiz ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” İfadelerine yer verdi.
İl İdare Şube Başkanları toplantısı, diğer gündem maddeleri üzerinde yapılan değerlendirmelerin ardından karşılıklı görüş alışverişinin yapılması ile sona erdi.
5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 24. Maddesi uyarınca yapılan toplantıya, Vali Yardımcıları Resul Özdemir, Ahmet Yıldız, Muhammet Furkan Bektaş, İl Emniyet Müdürü Adnan Özdemir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdem Albay Gürol Okyar ile kurum müdürleri katıldı.
(Dahi GEDİK)

Vali Çelik vatandaşlarla bayramlaştı Vali Çelik vatandaşlarla bayramlaştı

İl İdare Şube Başkanları Toplantısı Yapıldı 4

İl İdare Şube Başkanları Toplantısı Yapıldı 2

İl İdare Şube Başkanları Toplantısı Yapıldı 1