Mehmetçik Vakfı, vekâleten Kurban Bağışlarını kabul ediyor Mehmetçik Vakfı, vekâleten Kurban Bağışlarını kabul ediyor

Hürriyetçi Eğitim Sen Niğde Temsilciliği Öğretmenler Günü Birlik ve Beraberlik yemekli programı düzenledi. Önceki akşam Niğde merkezde özel bir restoranda gerçekleşen programa Niğde’de görev yapan Sendika Üyesi öğretmenlerin yanı sıra Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Merkez yöneticilerinden de katılım oldu.

Yiğit Göregen-1
BİZLER YOLCUYUZ HÜRRİYETİN VE CUMHURİYETİN BEKÇİSİYİZ
Birlik ve Beraberlik Yemeği programı öncesi programda Sendika Temsilcisi Göregen bir konuşma yaptı,“24 Kasım Öğretmenler günü sebebi ile düzenlediğimiz tanışma, kaynaşma ve ülkümüzü gerçekleştirmek adına, dayanışma yemeğimize hoş geldiniz. Sizlerle aynı kutlu mesleği yapıyor olmak bir yana aynı kutlu yolda yürüyor olmaktan gurur duyuyoruz. Başöğretmenimiz Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu yolda yürümeye, Büyük Türk Milletini muasır medeniyetler seviyesinin de üzerine çıkartmaya ant içmiş bireyler olarak diyoruz ki bizler Yolcusuyuz Hürriyetin ve bekçisiyiz Cumhuriyetin.
Bu uğurda Necmettinleri, Aybükeleri, Fıratları, Sinanları ve daha nice öğretmenlerimizi kaybettik. Ruhları şad makamları cennet olsun. Bizlere düşen görev ise bayrağı devralmak ve birer Necmettin, Aybüke, Sinan, Fırat olmaktır. Başöğretmenimize ve Cumhuriyetimizin kurucu kadrosuna sözümüz ise emanetiniz emanetimizdir, rahat uyuyunuz” Dedi.
ÇEŞİTLİ OYUNLARLA HALA BİZLERE ENGEL OLMAYA ÇALIŞIYORLAR
Göregen konuşmasının devamında ,”Hür yürekler ailesi olarak Cumhuriyetimizin Eğitim ordusunda yer almanın şerefinden zerre kadar taviz vermeden Vatanın azizliğini, Milletin namusunu, Bağımsızlık onurunu ve Bayrağımızın kutsiyetini yeni nesle anlatmaya ve öğretmeye devam edeceğiz.;
Sendikamızın Niğde de ilk üyesinden itibaren yolumuza taş koymaya türlü engeller çıkartmaya kalkışanlar oldu. Bir avuçlar dediklerinde Kürşad’ın kırk çerisiydik. Yönetimleri bile olmaz denildiğinde yüzleri aşmıştık. Çeşitli oyunlarla hala bizlere engel olmaya çalışıyorlar. Bizdeki onuru, gururu ve Hürriyet sevdasını parayla satın alacaklarını zannederek yanılıyor ve yanıltmaya çalışıyorlar. Bilmiyorlar ki bizim parayla, makamla, iltimasla, siyasetle, şahsi menfaatle işimiz olmaz olamaz. Bilmiyorlar ki bizim gönüllerimiz, bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine yaşama sevdalısıdır. Öğretmenlik meslek kanunu çıktığında sendikamsı yapılar kör, sağır, dilsizi oynarken biz bakanlığın kapısında eylemdeydik. Niğde’de promosyon oyununu gündeme getirdiğimizden altı ay sonra uyandı sendikacılık oynayanlar. Eğitim çalışanlarının ekonomik sıkıntıları için Ankara meydanlarına çıktığımızda, mektup yazma derdinde olanlar vardı. Eğitim çalışanlarına şiddetin karşısında durduğumuzda, birileri dut yemiş bülbüle dönmüştü.76. maddeden yapılan atamalar, mülakatlar kul hakkı yemektir derken dün kara dediklerine bugün ak diyenler 3-5 atama yaptırmak için kapı kulu olanlar bizleri ve bizlerin sahip olduğu değerleri asla anlayamayacaklardır.” Sözlerine yer verdi.
SONUNA KADAR MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ
Hürriyetçi Eğitim Sen Niğde Temsilcisi Göregen konuşmasının son kısmında ise,“Burada önemli bir hususu da hatırlatmadan geçemeyeceğim. Eğitim-öğretim faaliyetlerinin bütün paydaşları ile yürütüldüğü, bir ayağının eksildiğinde büyük sıkıntılar çıktığı aşikârdır. Bu bağlamda Öğretmen olmayan eğitim çalışanlarının da yürüttüğü kutlu hizmeti düşünerek, eğitim öğretim ödeneği ve benzeri haklardan tüm eğitim çalışanlarının yararlanması gerektiğine inanıyoruz.  İdareci, öğretmen, şef, memur, hizmetli hepimiz birer eğitim neferiyiz. Biz hür yürekler olarak, eğitim çalışanları için sonuna kadar mücadele etmeye devam edeceğiz. Sağ elimize güneşi sol elimize ayı verseler yine de doğruluktan, dürüstlükten, haktan ve insaniyetten asla vazgeçmeyeceğiz.” Dedi.
Sendika Niğde Temsilciliğinin Öğretmenler Günü Birlik ve Beraberlik yemekli programında ayrıca üye öğretmenler için Sendika tarafından hazırlanan 100.yıla özel hediyeler dağıtıldı.
(Dahi GEDİK/ÖZEL Haber)