Yıldıztepe'de Okuma Yazma Kursu'na katılanlar belgelerini aldı Yıldıztepe'de Okuma Yazma Kursu'na katılanlar belgelerini aldı

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde (NÖHÜ) MÜSİAD Niğde iş birliğiyle "Gençlik ve Aile" konulu konferans düzenlendi. Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı, Kuran-ı Kerim tilaveti ve açılış konuşmaları ile devam etti.
REKTÖR USLU’DAN AİLE VE GENÇLİĞİN ÖNEMİNE VURGU
Konferansın açılış konuşmasında NÖHÜ Rektörü  Prof. Dr. Uslu, aile ve gençliğin önemine vurgu yaparak; ‘’Aile, toplumun en önemli yapı taşıdır. Toplumsal normların, ahlaki değerlerin ve yükümlülüklerin özümsenerek bir kimlik edinilmesi ve bunların gelecek nesillere aktarılması, öncelikle ailede başlar. Aile, sağlıklı bir toplumun can damarıdır. Gençlik ise, toplumumuzun geleceğini şekillendirecek önemli bir aşamaya denk gelir. Bu bağlamda genç nesil, toplumsal sorumlulukları içselleştirerek dinamizmini kullanmalıdır. Bilim ve yükseköğretim kurumu olarak, gençlerimize toplumsal meselelerde duyarlılık kazandırmaya çalışıyoruz. Konferansımızın gençlerimizde farkındalık oluşturmasını diliyorum’’ dedi.
REKTÖR KÖSE “GENÇLİK VE AİLE” KONULU KONFERANS VERDİ
Konferansa konuşmacı olarak katılan İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse, Aile ve Gençlik konulu konuşmasını gerçekleştirdi. Konuşmasında ailenin ve gençliğin önemine değinen Rektör Köse, her iki öğenin toplumsal açıdan oldukça kıymetli olduğuna işaret etti.
NÖHÜ Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa Rektör Hasan Uslu, Niğde Belediye Başkan Vekili Nizami Aygün, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse, Vali Yardımcısı Muhammet Furkan Bektaş, Çamardı Belediye Başkanı Yavuz Soylu, Çiftlik Belediye Başkanı Serkan Güzel, NÖHÜ Genel Sekreter Vekili Abdulgani Özkan, MÜSİAD Niğde İl Temsilcisi Hüsamettin Gümüştepe, il protokolü, NÖHÜ akademik ve idari personelleri ve  öğrenciler katıldı.
(Dahi GEDİK)