Denizli'de ikamet eden ve kentte "Elmacı Dede" olarak bilinen Muhammed Yılmaz, memleketinden aldığı elmaları Hakkari'deki askerlere götürmek için yola çıktıktan Adana'nın Kozan ilçesine uğrayarak narenciye aldıktan sonra  "Hedef Kızılelma" diyerek yoluna devam etti
Türkiye’nin terörle mücadele operasyonlarına katılan askerlere elma götürmesi ile bilinen "Elmacı Dede" lakaplı Muhammed Yılmaz, Denizli'den yüklediği elmaları Hakkari'deki askerlere ulaştırmak için yola çıktı.

Eğitim Bir-Sen: Yeni eğitim yılına kadar sorunlara çözüm bulunmalıdır Eğitim Bir-Sen: Yeni eğitim yılına kadar sorunlara çözüm bulunmalıdır


Elmacı Dede güzergahı üzerinde bulunan Adana'nın Kozan ilçesine ulaştı. Kozan'dan askerlere götürmek için narenciye alan Yılmaz, "Hedef Kızılelma" diyerek yoluna devam etti. Elmacı dede Yılmaz burada yaptığı açıklamada; ‘’Bu zamana kadar kendi bahçemin elmalarını düzenli olarak operasyon bölgelerinde bulunan Mehmetçiklerimize, askerlerimize dağıtıyorum. Şırnak’ta şehitlerimizin görev arkadaşlarına taziyeye gidip bahçeden dualarla besmele ile topladığım elmaları ikram ettim ve onların da damarlarında 'Kızılelma' kanı dolaşsın, Allah güç kuvvet versin. Şimdi dönüşte ilk kez Kozan’a uğradım burada büyük bir sevgi seli gördüm. Allah herkesten razı olsun dedi.


Kozan’dan portakal temin ettim ve 23 Ocak’ta Hakkari Dağılcak komando tugayına elma götürmek için kendi memleketimde satacağım ve Hakkari için yol parası olacak ve burada hayırsever kardeşim destek oldu. Burada besmele ile toplanmış özelliği olan elmaları Hakkari’ye götüreceğim. Çünkü 'Hedef Kızılelma' her meşakkate rağmen çok çeşitli bariyerleri aşıp Mehmetçiklerimize ulaşıp o elmaları ikram edeceğim. 74 yaşındayım ve hudut birliklerimize manevi destek vermek için bunu yapıyorum. Bin 630 kilometre yaparak Denizli’den Hakkâri’ye gideceğim ve onlara elmalarımızı ikram edeceğim" dedi.Mehmetçiklere destek olmak için Elmacı Dede’ye Kozan portakalı ve narenciye ürünleri ile destek olan Bahattin Can Delibaş, 'Elmacı Dede'nin Mehmetçik’e olan desteği ile duygulandıklarını ifade ederek, "'Bizim hedefimiz Kızılelma' dedi. Maddi yardım kabul etmiyor ve biz de portakal ve narenciye vererek destek olduk. Allah razı olsun" diye konuştu.
(İHA)

Editör: Niğde Haber