Kıvrakdal: Partimiz aleyhine yer alan hiçbir açıklamayı kabul etmiyoruz Kıvrakdal: Partimiz aleyhine yer alan hiçbir açıklamayı kabul etmiyoruz

Niğde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Yönetimi,  Gençlik Kolları Başkanı Nergis Orpen’in son günlerde gündemde yer alan açıklamaları sonrası Niğde Kamuoyuna sunulmak üzere yazılı basın açıklaması yayımladı.
CHP İl yönetimi tarafından kaleme alınan açıklama şöyle ; “Cumhuriyet Halk Partisi Niğde Gençlik kolları eski başkanı  Orpen Nergiz’ in  beyanında belirtiği üzere bu tarihten yaklaşık bir ay önce Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığından kendisi  telefon ile aranmış ve istifa etmesi gerekliliği tarafına bildirilmiş olmasına  rağmen Orpen Nergiz istifa etmeyeceğini ilgili birime  beyan etmiştir. Bunun üzerine Genel Merkez Gençlik kolları Başkanlığı Niğde İl Başkanlığımıza 05.05.2024 ve 2024  -17 sayılı yazısı ile Orpen Nergiz’in görevden alındığı bildirilmiştir. Söz konusu yazı kendisine de tebliğ edilmiştir. Orpen Nergiz görevden alınması ile birlikte Sosyal medya hesaplarında ve siz değerli basın Mensupları grubunda Cumhuriyet Halk Partisi Niğde  İl ve İlçe Başkan ve yönetimlerimiz, Genel Başkan yardımcımız Erhan Adem’e  asılsız ve soyut iddialarda bulunarak; İl Başkanımız Bünyamin Kıvrakdal  ,Merkez İlçe Başkanımız Bülent Şen ve Belediye Başkan adayımız Hulus Özen’  in , Yerel seçimleri de sözde  başarısız olduklarını beyan ederek şahsi hesaplar ile Partimizi Halkın önüne atmış kendince kamuoyu oluşturmaya çalışmıştır. Paylaşımlarında hiçbir haklılık yanı yoktur ve kabul edilemez; İl, İlçe, Kadın Kollarımız ile il genel meclisi adaylarımız, Belediye meclisi aday arkadaşlarımız ile yüreklerini Cumhuriyet Halk partisi sevgisi ile doldurmuş üyelerimiz, halkımız ile uzun meşakkatli bir çalışma sonucu Niğde ili genelinde Bir İLÇE ve 7 Belde belediyesi kazanmış, 10 belediye meclisi üyesi, iki merkez, iki ilçe olmak üzere toplam 4 tane  İl Genel Meclisi üyesi çıkarmış bulunmaktadır. Geçen seçimden bu yana Yerel seçimlerde oyumuzu % 100 yükseltmemize rağmen genç bir arkadaşın görevden alınması ile partimizi Halkın önüne atmasını şiddetli bir şekilde kınıyor ve kendisine bu durumu yakıştıramıyoruz. Orpen Nergiz bu süreçte yaptığı açıklamalar ile partimizin başarısını gölgelemeye çalışmaktadır. Orpen Nergiz bugüne kadar ki süreçte gereksiz polemikalerle ve yönetiminde bulunan gençlerimizle hiçbir şekilde koordine kuramadan görev yapmış Yerel seçimlerde ise Belediye Başkanı adayımız ile yönetimimizin hiçbir şekilde yanında olmamıştır.” Denildi.
YAŞAR VE YÖNETİMİNE KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIKTIR
Parti Yönetimi açıklamanın son kısmında ise , “   Kadın kolları Başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin İstifası bütün Partimizi üzmüştür Fatma YAŞAR Başkanımız genel ve yerel seçimlerde yönetimi ile birlikte çok verimli çalışmalar yapmasına rağmen partimizden yeterli destek alamadığını belirterek ne yazık ki istifa etmiştir. Önümüzdeki süreçte 25 Haziran 2024 tarihinde İl Kadın kolları başkan ve yönetim seçimi bulunmakta olup önümüzdeki seçime kadar görevini devam ettirmesi ve seçim öncesi istifa etmesi manidar karşılanmış olup olmasına rağmen Sayın Fatma Yaşar ve yönetimine kapımız her zaman açıktır.” İfadeleri ile açıklama sonlandırıldı.
(Dahi GEDİK)