Mercek operasyonlarında 912 silah daha yakalandı Mercek operasyonlarında 912 silah daha yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya aralarında Niğde’nin de bulunduğu 81 ilde düzenlenen eşzamanlı ‘ÇENGEL-5’ operasyonlarında 2️0️ şahsa adli işlem yapıldığını ve 187 ton kaçak sahte alkole el konduğunu açıkladı.
Bakan Yerlikaya, sosyal medyadan açıklamada; ‘’Vatandaşımızın can güvenliği ve sağlığı için alkol kaçakçılarına ve sahte alkol üretimi yapanlara karşı operasyonlarımız artarak devam edecek. Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığımız Koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlükleri, Antalya İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Gelir İdaresi Başkanlığının katılımıyla 8️1️ İlde vatandaşlarımızın can güvenliği ve sağlığını tehdit eden aynı zamanda ülkemizin büyük miktarda vergi kaybına uğramasına neden olan yasa dışı faaliyetlerinin sona erdirilmesi amacıyla "Çengel-5” operasyonları düzenlendi dedi. Operasyonlarda 15 bin litre etil alkole, 188 bin litre kaçak ve sahte alkollü içkiye, 6 bin 100 şişe kaçak sahte alkollü içkiye, bin 300 adet boş şişe ve 7 bin 700 adet bandrole, 2 bin 100 adet alkol aroması ve 8 bin 700 adet etikete el konuldu. 12 adet kaçak alkollü içki imalathanesi deşifre edildi. Operasyona Gelir İdaresi Başkanlığı taşra birimleri de katıldı. Gelir İdaresi Başkanlığı ile yapılan ortak değerlendirmede 3️5️ milyon TL’lik vergi kaybının önüne geçildi.
Operasyonu gerçekleştiren polislerimizi ve Gelir İdaresi Başkanlığımız çalışanlarını tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin, kaçakçıların ve sahteciliğe bulaşanların enselerindeyiz. Bunlara göz açtırmayacağız’’ ifadelerine yer verdi.
(İçişleri Bakanlığı)