Niğde’nin Kurban Bayramı kaza bilançosu belli oldu Niğde’nin Kurban Bayramı kaza bilançosu belli oldu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, aralarında Niğde’nin de bulunduğu 81 ilde, yılın ilk 4 gününde arama kaydı bulunan firarilere yönelik operasyonlar düzenlendiğini açıkladı.
Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada  ülke genelinde düzenlenen eşzamanlı Çember operasyonlarında 4 bin 853 firarinin yakalandı. Bu kişilerin 4 bin 780'inin 5 yıla kadar, 33'ünün 5-10 yıl, 40'ının da 10 yıl ve üzerinde arandığını belirterek, hırsızlık suçundan 867, dolandırıcılıktan 355, yağmadan 167, adam öldürmeden 53, cinsel suçlardan 123, narkotik suçlarından 948, terör suçlarından 66 ve kaçakçılık ve organize suçlardan 532 kişinin yakalandığını kaydetti.
Firari suçluların sokaklarda gezmelerine asla izin vermeyeceklerini, ailelerin huzurunu kaçırmalarına müsaade etmeyeceklerini söyledi. İl jandarma komutanlıkları, il emniyet müdürlükleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığımızca 81 il genelinde gerçekleştirilen operasyonlarda bu şahıslar, yol aramalarında, ev ve iş yerlerinde, kimlik kontrollerinde yakalanıp adalete teslim edildi. Operasyonları yöneten valilerimizi, kaymakamlarımızı, il jandarma komutanlarımızı, il emniyet müdürlerimizi, Sahil Güvenliğimizi ve operasyonlara katılan polislerimizi, jandarmalarımızı tebrik ediyorum’’ dedi.
(İçişleri Bakanlığı)

Editör: Niğde Haber